Zakończenie Roku Katechetycznego

W gdyńskim zborze działa Punkt Katechetyczny. Oznacza to, że każdy rodzic, który nie chce aby jego dziecko brało udział w lekcjach religii w szkole, może zapisać swoje dziecko do naszego Punktu.

Od wielu już lat nasz Punkt Katechetyczny prowadzi Ciocia Mirka Samulewicz. Swoim spokojem, poświęceniem i miłością, inspiruje nie tylko dzieci ale także i rodziców do tego, aby poszukiwać w swoim życiu lepszego zrozumienia Słowa Bożego i poselstwa nadziei dla człowieka. W ostatnią niedzielę, 16 czerwca, mieliśmy okazję wspólnie podsumować ostatnie kilka miesięcy i pożegnać się na czas zbliżających się wakacji.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego rozważania Biblijnego, w którym Ciocia Mirka zabrała nas w czasy swojego dzieciństwa. Opowiadała historie o tym, jak wraz ze swoją przyjaciółką lubiły ścigać się w liczeniu wieczornych gwiazd na niebie. Bezmiar i bezkres nocnego Nieba powinien zawsze przypominać nam o cudowności Bożego stworzenia. Bóg w tym zachwycającym obrazie objawia swoją moc i potęgę, choć w tej miriadzie planet, jednocześnie zna każdą z gwiazd, które stworzył. Podobnie i z nami; Pan Bóg zna dobrze imię każdego, swojego dziecka.

Następnie każda z grup wiekowych otrzymała drobne upominki od Cioci Mirki, po czym każda z nich miała okazję uściskać się w tradycyjnym „misiu”. Po wspólnej modlitwie usiedliśmy do stołu z drobnym poczęstunkiem.

DK.