Chrzest Natalii i Mikołaja

W sobotnie przedpołudnie, w baptysterium Gdańskiego Zboru Adwentystycznego, swoje życie Chrystusowi oddali Natalia i Mikołaj.

Dwa razy do roku spotykamy się w okręgu pomorskim na wspólnym zjeździe. To doskonała okazja aby zbory adwentystycznego z jednego rejonu kraju, mogłby spotkać się razem i pielęgnować dobre relacje. To także idealny moment, aby wspólnie wielbić Boga i dziękować za Jego błogosławieństwa. A tych w naszym życiu jest naprawdę dużo. Szczególnie kiedy mamy okazję patrzeć, kiedy Bóg zmienia serca i życie ludzi, decydujących się iść za głosem Zbawiciela. Tak było w przypadku Natalii.

W trakcie Zjazdu okręgowego, który odbył się 15 czerwca 2024 roku w Gdańsku, mieliśmy okazję przeżywać chrzest. W Kościele Adwentystów chrzest odbywa się to podobnie, jak miało to miejsce w Biblii – przez zanurzenie w wodzie. W trakcie spotkania chrzest przyjmowały dwie osoby: Mikołaj z Gdańska i Natalia z Gdyni.

Natalia pojawiła się w Gdyńskim zborze około 2 lat wcześniej. Zaproszona na nabożeństwo przez Ciocię Eleonorę, szybko nawiązała bliskie relacje z członkami społeczności. Od momentu swojej pierwszej wizyty, była stałym uczestnikiem sobotnich nabożeństw. Razem ze swoją córką, 10 letnią Wiktorią, wprowadziła do zboru wiele ciepła i serdeczności.

Chrztu dokonywał pastor Piotr Hoffman ze zboru adwentystycznego w Gdańsku.

Niech Dobry i Łaskawy Bóg prowadzi Natalię i Mikołaja na tej nowej drodze życia!

DK.