Pomoc rodzinie Karyjewskich

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

kolejna osoba z naszej duchowej rodziny potrzebuje wsparcia, gdyż tego lata doświadczyła ogromnego nieszczęścia. Siostra Joanna Karyjewska ze zboru we Wrocławiu dnia 17 lipca 2022 roku, w wyniku pożaru straciła mieszkanie i wszystko, co się w nim znajdowało. Na szczęście w momencie wybuchu pożaru siostra Joanna i jej bliscy (mąż i dwoje dzieci) znajdowali się poza domem.

Mieszkanie zostało im przyznane przez miasto 12 lat temu. Wówczas samodzielnie je wyremontowali i wyposażyli. Ich dom był otwarty dla innych – przyjmowali gości, troszczyli się o potrzebujących, karmili bezdomnych. W lipcu tego roku, w wyniku awarii instalacji elektrycznej w jednej chwili stracili wszystko.

Zaraz po tej tragedii znaleźli schronienie u syna, a obecnie z Urzędu Miasta przyznano im inny lokal, który wymaga przystosowania – drobnych remontów i wyposażenia.

Szacowany koszt to 70 000 zł. Rodzina nie posiada takich środków, dlatego apelujemy o Waszą pomoc.

Jako społeczność i duchowa rodzina mamy okazję do tego, by kolejny raz zjednoczyć się i pomóc osobom, które dotknęła życiowa tragedia. Kwota, która dla jednostki jest nieosiągalna, dla naszej całej społeczności jest realną sumą, którą jesteśmy w stanie zebrać. Gdyby każdy z nas zadecydował, że pomoże, to dzieląc tę sumę na 5000 wyznawców uzyskamy kwotę 14 zł! Jedynie tyle każdy z nas musiałby wpłacić, aby odmienić życie siostry Asi i jej rodziny. Prawda, że teraz ta kwota nie wygląda na nieosiągalną?

Ale możemy założyć, że nie każdy przeczyta nasz apel. Czy bylibyśmy w stanie wpłacić podwojoną wartość: 28 zł, by mieć pewność, że pomoc, jakiej potrzebuje ta rodzina, zostanie zapewniona?

A może odczuwacie Bożą opiekę i błogosławieństwo w swoim życiu na tyle, by z wdzięcznością wpłacić większy dar?

Niech każdy pomoże według tego, co dyktuje mu serce, pamiętając o pięknym przykładzie, który dał nam sam Jezus Chrystus:

Gdy przechodził przez miasta i wsie, był niczym życiodajny nurt rozlewający życie i radość, gdziekolwiek dotrze. Wyznawcy Chrystusa powinni pracować tak jak i On. Powinniśmy nakarmić głodnego, przyodziać nagiego oraz pocieszyć cierpiącego i zmartwionego. Powinniśmy pomóc zdesperowanemu i natchnąć nadzieją zrozpaczonego. — Życie Jezusa

Swój dobrowolny dar prosimy wpłacić na poniższe konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w banku Pekao S.A:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042 z dopiskiem: Joanna – pomoc po pożarze

Można też zeskanować kod QR i dokonać szybkiego przelewu przez PayU lub BLIK.

Za każdy dar w imieniu poszkodowanych – serdecznie dziękujemy!

Z braterskim pozdrowieniem,

Paweł Lazar
Dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej