Misja ewangelizacyjna

Czerwcowa Misja Ewangelizacyjna Grupy Teatralnej Ziarenko Gorczycy i zespołu muzycznego Sobaszki

Miesiąc czerwiec był szczególnie dogodnym i ciepłym czasem dla głoszenia poselstwa adwentowego zarówno w zakresie promocji zdrowia jak i miłości Chrystusa do dzieci i dorosłych. Misyjna Grupa Teatralna Ziarenko Gorczycy z Kotliny Kłodzkiej wspierana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną Blisko Serca wykorzystała ten miesiąc do przedstawienia programu noszącego nazwę: „Filip w krainie zdrowia”. Poprowadzony był on aż w trzech różnych miejscowościach i placówkach.

10 czerwca ekipa teatralna wystąpiła w Przedszkolu Montessori w Jeleniej Górze. 13 czerwca dla dzieci z klas początkowych ze Szkoły podstawowej w Bystrzycy Kłodzkiej w Domu Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej oraz 23 czerwca (w Dniu Ojca) dla gości sanatoriów w Muszli Koncertowej w Polanicy Zdrój.

Wszystkie spektakle połączone były z warsztatami, w których dzieci z radością i entuzjazmem chętnie brały udział. W ten sposób mogły praktycznie zastosować każdą z zasad zdrowia poznaną podczas oglądania przygód sympatycznego Filipa i Jego przyjaciół. Zgodne jest to z regułą nauczania: zapoznaj się, zapamiętaj i zastosuj. Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzymało książeczkę pt.: „Filip w krainie zdrowia” wydaną nakładem Wydawnictwa Znaki Czasu zasponsorowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną.

Misja miłości Chrystusa dla dorosłych została przekazana w koncertach muzycznych zespołu Sobaszki. Duet Adama i Anny Sobaszek wystąpił już po raz kolejny 2 czerwca w pięknym Dworku Chopina w Dusznikach Zdrój, a 16 czerwca w Ośrodku „Polubie” w Zatoniu umilając pobyt pracowników Diecezji Zachodniej KADS oraz wczasowiczów wypoczywających w tym czasie w Ośrodku.  Po koncertach wiele osób zabrało ze sobą płyty z twórczością zespołu Sobaszki oraz literaturą niosącą przesłanie ewangeliczne.

„Ty natomiast głoś to, co odpowiada zdrowej nauce”. (Tyt. 2, 1)


Jelenia Góra

Dnia 27 sierpnia 2022r na terenie Pałacu w Łomnicy koło Jeleniej Góry, w pięknym zabytkowym kościele ewangelicko – augsburskim odbył się koncert pieśni i poezji adwentowej. Wystąpił tam duet Adama i Anny Sobaszek z repertuarem pieśni z ich dorobku muzycznego wydanego na trzech płytach CD w ciągu ostatnich 10 lat.

Miejsce i atmosfera tego wydarzenia była szczególna, gdyż koncert wieńczył zakończenie trzech ewangelicznych przedsięwzięć zboru Jelenia Góra: zakończenie dziesięciodniowego obozu dla młodzieży, trzydniowego zjazdu młodzieży, miesięcznej wystawy Biblii na terenie tegoż właśnie kościoła protestanckiego.

Na koncercie zebrało się około 80 osób. Przybyło wiele młodzieży, członków zboru jak i ich rodzin, przyjaciół i gości. Ciepłe przesłanie miłości Jezusa w słowie wiążącym oraz muzyka mogły swobodnie działać na serca słuchaczy. Pogoda również w tym dniu była piękna i udzielała się atmosfera bliskości przyjścia Pana Boga.

Można powiedzieć za psalmistą, którego słowa spisane są w arcydziele Bożej mądrości – Pisma Świętego: „Od wschodu słońca aż do zachodu, Niech imię Pańskie będzie pochwalone, Pan jest wywyższony nad wszystkie narody. Chwała Jego sięga nad niebiosa”. (Ps. 113, 3 – 4).

A.A.S.