Misja w Kotlinie Kłodzkiej

Poezja śpiewana, uwielbiająca Boga zabrzmiała 18.11.2021r w Dworku Chopinowskim w Dusznikach Zdroju oraz 24.11.2021r w Bibliotece Miejskiej w Bystrzycy Kłodzkiej. Wykonawcami byli Anna i Adam Sobaszek. Prezentowali oni na koncertach pieśni ze swoich trzech płyt: „Prowadź mnie Panie”, „Tam, gdzie Ty jesteś” i „Boże bądź skałą” wydanych w ostatnich dziesięciu latach jako zespół „Sobaszki”. Podczas występów opowiadali krótkie świadectwa ze swojego życia, które ukazywały Boga jako bliskiego Przyjaciela i Obrońcę w trudnych życiowych próbach. Większość widzów w Dworku Chopinowskim było gośćmi z licznych sanatoriów z tej miejscowości choć nie brakło i mieszkańców. W Bystrzycy Kłodzkiej natomiast, wszyscy prawie widzowie byli przyjaciółmi i znajomymi braterstwa Sobaszek.

Będę cię wysławiał, Panie, Boże mój, całym sercem. I będę wielbił imię twoje na wieki. (Ps. 86,12)


Grupa „Ziarenko Gorczycy” na misji w Wieluniu

Grupa misyjna, Teatrzyk „Ziarenko gorczycy”, mająca swoją siedzibę w Kotlinie Kłodzkiej, 23.01.2022r przyjechała do Wielunia na zaproszenie tamtejszego zboru. Celem przyjazdu było wsparcie programu pod nazwą „Gwiazdkowa Niespodzianka” znanego na całym świecie jako formy ewangelizacji najmłodszych członków społeczeństwa. Cała inicjatywa jest związana z pracą Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej „ Blisko Serca”, w ramach której działa filia ChSCh w Wieluniu i Grupa Misyjna Teatrzyk „Ziarenko gorczycy”. Program zawierał obowiązkowy wykład „ewangelii w pigułce” (wiadomości od stworzenia świata do zbawiennej śmierci Jezusa i zmartwychwstania) oraz występ artystyczny grupy misyjnej „Ziarenko gorczycy”. Na występ grupy „Ziarenka gorczycy” składał się mini koncert piosenek uwielbiających Pana Jezusa oraz nowy spektakl pt.:” Przypowieść o słoniku” opowiadający o cudzie stworzenia przez Boga pięknego świata. Po spektaklu dzieci otrzymywały paczki niespodzianki, przygotowane przez międzynarodową organizację „Samarytan Purse”. Mogłoby się wydawać, że to skromne wydarzenie i to dla małej dziecięcej publiczności. Liczba jednak osób, które w tym dniu usłyszały przesłanie, że tylko w Jezusie jest zbawienie i szczęśliwe życie w wieczności, była imponująca. Dzieci przybyło około dwustu, a z nimi licznie rodzice, babcie, dziadkowie, opiekunowie. Program ze względu na ograniczenia sanitarne musiał się odbywać kilkakrotnie. Na szczęście w budynku Straży Pożarnej, w której odbywało się całe przedsięwzięcie, gospodarze okazali się bardzo wyrozumiali i gościnni. To, że udało się przekazać przesłanie o miłości naszego Pana tak licznej grupie zawdzięczamy ochronie Bożej.

Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. (Ef. 2,10).

A.A.S.