|

Fundacja ADRA Polska i zbiórka dla Ukrainy

Warszawa dnia 24.02.2022

Drodzy,

W dniu 24 lutego 2022 wybuchła wojna w której cierpią ludzie na terenie Ukrainy. W wyniku ostrzału giną cywile i dzieci. Niszczony jest dobytek całego życia. Strach przed jutrem, kolejki po żywność i do bankomatów. Rodziny zostawiają swoje domostwa aby uciekać w bezpieczne miejsca, w tym do Polski. Stoimy przed sytuacją, której nie doświadczaliśmy od przeszło siedemdziesięciu lat – aby wojna była tak blisko naszych granic. Już w pierwszym dniu walk pociski spadły na obiekty zlokalizowane tylko w odległości około 70 km od granic naszego kraju.

Naszą powinnością jest zaangażowanie się w pomoc cierpiącym – na terenie dotkniętej wojną Ukrainy jak uchodźcom z tego kraju, którzy przybywają do Polski. Nie bądź obojętny wpłać swój dar na konto

Fundacja ADRA Polska
49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
z dopiskiem: pomoc potrzebującym z Ukrainy

Środki zostaną przeznaczone na niezbędną pomoc dla potrzebujących jak żywność, woda, koce, ogrzewacze oraz ciepła odzież. Pomoc zostanie udzielona na terenie Ukrainy jak również dla uchodźców z tego kraju, którzy przybędą do Polski.

Osoby chcące wesprzeć potrzebujących darowiznami rzeczowymi mogą to uczynić wysyłając w dobrym stanie koce, zimową odzież, ogrzewacze, żywność o długim terminie ważności nie wymagających niskich temperatur przechowywania na adres: Fundacja ADRA Polska ul. Żeromskiego 3, 50-321 Wrocław. Przesyłać paczkę prosimy pamiętać o podaniu nr telefonu kontaktowego oraz adresu nadawcy.

Wszyscy chcący zaangażować się w pomoc w jakiejkolwiek innej postaci np. poprzez przyjęcie uchodźcy do domu czy też choćby nawet w postaci regularnej modlitwy, prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na adres e-mail: adra@adra.pl i/lub SMS na nr telefonu 609 480 523.

Z życzeniami łask Bożych,

Piotr Nowacki

Prezes Zarządu Fundacji ADRA Polska

PS. Każdy Twój dar pomoże potrzebującym z Ukrainy.