Dzień Edukacji Adwentystycznej

DZIEŃ EDUKACJI ADWENTYSTYCZNEJ – 5.06.2021

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Dzień Edukacji Adwentystycznej to dobry czas, by uświadomić sobie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa nauka i zdobywanie wiedzy. Całe nasze życie – dane nam tu na Ziemi, a także wieczność, którą przygotował dla nas Pan Bóg – to okazja do tego, by rozwijać się i poznawać nowe rzeczy.

Właśnie Dzień Edukacji ma nam o tym przypomnieć. Nie tylko uczniom i studentom – by z zaangażowaniem i pasją poszerzali swoją wiedzę, ale nam wszystkim, ponieważ nauka to zadanie na całe życie, dla każdego. „Nikt nie jest tak stary, by nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć” – powiedział Ajschylos – starożytny grecki poeta. I miał rację. Każdy nowy dzień, to okazja by nauczyć się czegoś nowego. Naszą poranną modlitwą powinny być słowa: Panie, pokaż mi, czego chcesz mnie dzisiaj nauczyć.

Dlatego też z okazji Dnia Edukacji chciałabym życzyć wszystkim uczniom, studentom, każdemu z nas – otwartego i jasnego umysłu, i tego, o czym pisał Salomon: „Nabywaj mądrości, i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu” (Przypowieści Salomona 4, 7).

Jednocześnie chciałabym poprosić Was gorąco o wsparcie finansowe Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej, naszej uczelni, by nadal mogła ona realizować swoją misję i przygotowywać kolejne pokolenia do pracy dla dobra drugiego człowieka i na chwałę Pana Boga.

Zapraszam też wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili, do podjęcia nauki na naszej uczelni, czy to w trybie stacjonarnym, czy niestacjonarnym, niezależnie od wieku, ponieważ: „Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, bez względu na to, czy ma dwadzieścia czy osiemdziesiąt lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym” (Henry Ford).

Pomyślcie, czego jeszcze możecie się nauczyć! Zapraszamy.

Z życzeniami Bożej obecności w każdy dniu

Beata Baron
Dyrektor Sekretariatu Edukacji