Chronimy zdrowie – maj 2021

Wiosna na dobre zagościła w naszym otoczeniu. I chociaż dzięki budzącej się do życia przyrodzie jest zachwycającą porą roku samą w sobie, to szkoda byłoby nie „przemycić” jej walorów do naszych domów.

Przekonuję się o tym za każdym razem, kiedy po ponurych dniach przełomu lutego/ marca, wprowadzając zieleń w postaci kwiatów i domowych ziół zauważam, jak rośliny odświeżają i pobudzają nas do życia. Chociażby szejk z pokrzywy i mleczu z dodatkiem owoców — świetnie pobudza, daje więcej energii i odświeża. A każdy z nas potrzebuje takiego „odświeżenia”. Dieta? Właściwa ekspozycja na stres? Więcej ruchu na świeżym powietrzu? Zmian można dokonać wiele. Zachęceniem do tego niech będzie artykuł o słonecznej Loma Linda, gdzie uwagę całego medycznego świat przyciągają długowieczni adwentyści.

W majowym biuletynie warto przeczytać artykuł o zabawkach dla dzieci, bo zbliża się Dzień Dziecka, więc chętniej je kupujemy. Zwykle tuż po wejściu do sklepu z akcesoriami dla dzieci naszym oczom ukazują się regały pełne zabawek, które zdają się nie mieć końca. Kolorowe, grające, pluszowe — wybór jest ogromny, a podjęcie decyzji z minuty na minutę robi się coraz trudniejsze. Ale przepełnione sklepy z krzycząco kolorowymi zabawkami, zawierają niewiele zabawek godnych polecenia. Zanim kupimy dziecku zabawkę warto zwrócić uwagę, aby nowy gadżet był edukacyjny, sprawiał wiele radości i przede wszystkim był bezpieczny dla dziecka. Zabawka powinna wzbudzać ciekawość, pozwalać na kreatywne myślenie, pobudzać wyobraźnię i stanowić rozwojową rozrywkę dla dziecka.

Beata Śleszyńska
redaktor wydania

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie - maj 2021