Mój samolot został strącony…

Frieda Souhuwat-Tomasoa jest przedstawicielką Holandii w Wydziale Transeuropejskim i Generalnej Konferencji.

Pracowała w podkomisji ds. Praw Człowieka przy ONZ od roku 1990 do 2008. Jej rolą była misja pokojowa na obszarach objętych konfliktami, m.in. w Kurdystanie, między Tajwanem a Chinami, Tybetem a Chinami oraz konfliktem związanym z Khmerami w Wietnamie.

14 lipca 2014 r. miała lecieć na jedną ze swoich misji pokojowych. Przesunęła lot, pokrywając koszty z własnej kieszeni, bo ten, na który jej kupiono bilet, odbywał się w sobotę. To właśnie ten samolot został strącony nad Ukrainą.

Tym i innymi doświadczeniami podzieli się z nami na spotkaniu online w sobotę 27 lutego o godz. 19:00. Oglądaj transmisję na kanale Adwentyści Poznań na YouTubehttps://youtu.be/vhaFQyTpLvQ

Dołącz i dziel się wydarzeniem na Facebooku:
https://fb.me/e/170mTmw7A


Wiele adwentystycznych zborów spotyka się na Zoomie. W pewnym momencie uświadomiliśmy sobie, że dla Zooma granice nie istnieją. Dlaczego nie zapraszać ciekawych gości z zagranicy, żeby szczególnie naszym braciom i siostrom nie znającym języka angielskiego dać poczucie, że jesteśmy częścią światowego kościoła? Uruchomiliśmy swoje kontakty i wystartowaliśmy. Na razie zamierzamy prowadzić ten program do czasu zakończenia ograniczeń zgromadzeń. Będą to kazania ale również programy popołudniowe. Będą goście z wielu krajów m.in. z Australii, Anglii, Holandii. Nie zdradzamy wszystkich planów, ale na pewno będzie ciekawie.

Ostatnio miał kazanie i program popołudniowy pracownik naukowy z naszej uczelni Newbold College oraz znawca Ellen White – Radiša Antić. Tego potrzebowaliśmy, mówili słuchacze.

W najbliższą sobotę będziemy gościć niezwykłą kobietę, która jako przedstawiciel komisji Praw Człowieka przy ONZ była wysyłana w miejsca konfliktów zbrojnych. Podzieli się swoimi doświadczeniami z tych miejsc. Zdecydowanie będzie to lepsze niż film akcji!

A w kolejną sobotę wysłuchamy wykładu kolejnego gościa z Wielkiej Brytanii który podzieli się wiedzą, jak radzić sobie z wpływem traumy naszych przodków na nasze życie dzisiaj. Zaskakujący wykład, prowokujący do przemyśleń.

Jesteśmy już w kontakcie z kolejnymi mówcami, ale będziemy o nich informować na bieżąco, bo wszystko się zmienia bardzo dynamicznie. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy, nowatorski i inspirujący materiał dla współwyznawców.

Adwentyści Poznań