Uzdrawianie traumy pokoleniowej

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nas mają traumatyczne przeżycia poprzednich pokoleń. Dziedziczenie z pokolenia na pokolenie jest nieodłącznym aspektem ludzkiej natury. To rodzina jest głównym miejscem przekazywania wartości. Dziedziczenie traumy jest elementem tego dziedzictwa. Czy i jak można się z tym uporać? To temat wykładu, który wygłosi dla nas pastor Leslie Ackie z Wielkiej Brytanii.

Pastor Leslie Ackie jest Dyrektorem ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej i pracuje w duszpasterstwie od dwudziestu sześciu lat. Pastor Les zajmuje się relacjami w związkach od poradnictwa przedmałżeńskiego po poradnictwo dla par w kryzysie. Jest również autoryzowanym trenerem organizacji przedmałżeńskiej Prepare Enrich.

Oglądaj transmisję na kanale Adwentyści Poznań na YouTube w sobotę 6 marca o godz. 19:00.


Granice państw przestają mieć znaczenie, gdy komunikujemy się przez Zoom. Pomyśleliśmy – dlaczego więc nie zapraszać ciekawych gości z zagranicy? Szczególnie naszym braciom i siostrom, którzy nie znają języka angielskiego, damy poczucie, że jesteśmy częścią światowego Kościoła. Uruchomiliśmy więc swoje kontakty i wystartowaliśmy.

Na razie zamierzamy prowadzić ten program do czasu zakończenia ograniczeń zgromadzeń. Będą to zarówno kazania, jak i programy popołudniowe. Zaprosiliśmy gości m.in. z Anglii, Holandii i Australii. Nie zdradzamy wszystkich planów, ale na pewno będzie ciekawie. 🙂

Gościliśmy już:

  • Radiša Antića z Newbold College z kazaniem i seminarium dotyczącym Ellen White.
  • Friedę Souhuwat-Tomasoa, która podzieliła się z nami niezwykłymi doświadczeniami pełniąc misję w rejonach konfliktów z ramienia komisji do spraw Praw Człowieka przy ONZ. To były niezwykłe historie.

W najbliższą sobotę będziemy gościć z popołudniowym wykładem pastora Leslie Ackie, który jest dyrektorem sekretariatu ds. Rodziny i Dzieci w Unii Brytyjskiej. Przedstawi nam wpływ traumy dziedziczonej po poprzednich pokoleniach i jak się z tym uporać. Temat zapowiada się bardzo interesująco, na pewno będzie prowokował do przemyśleń.

Jesteśmy już w kontakcie z kolejnymi mówcami, ale będziemy o nich informować na bieżąco, bo wszystko się zmienia bardzo dynamicznie. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy, nowatorski i inspirujący materiał dla wszystkich współwyznawców.

Adwentyści Poznań