|

Teatrzyk kukiełkowy „Ziarenko gorczycy” w podróży po Dolnym Śląsku

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W miesiącu lutym, podobnie jak w styczniu, ekipa teatralna „Ziarenko gorczycy” wiele podróżowała, ale tym razem po Dolnym Śląsku.

 

Dnia 04.02.2020 r. wolontariusze ChSCh „Blisko Serca” odwiedzili w ramach realizacji programu: „Gwiazdkowa Niespodzianka”, świetlicę środowiskową w Nowej Rudzie, do której uczęszcza około 40 dzieci w różnym wieku. Dzięki bardzo sympatycznemu opiekunowi – wychowawcy, który zaprosił grupę teatralną „Ziarenko Gorczycy”, dzieci, rodzice oraz inni ich goście obejrzeli sztukę pt. „Zagubiona owieczka”. Podopieczni otrzymali paczki noworoczne przygotowane przez organizację Samarytan`s Purse, jak również wzięli udział w warsztatach poświęconych najważniejszym tematom ewangelii. Śpiewali z grupą wolontariuszy piosenki o biblijnych bohaterach wiary oraz przedstawili swoje utwory, które wcześniej reprezentowali na różnych festiwalach i konkursach. Młodzieży i rodzicom wręczono książeczki misyjne: „Jak Jezus traktował ludzi” i „Życie ma sens”, a wolontariusze otrzymali od pisarki wierszy dla dzieci po autorskim jej tomiku.

 

Drugi występ miał miejsce w Stroniu Śląskim w Centrum Edukacji Turystyki i Kultury. Tam również przeprowadzony został program „Gwiazdkowej Niespodzianki”. Spotkanie obejmowało wystąpienie z tą samą sztuką z przypowieści Jezusa o „Zagubionej owieczce” oraz prezentację ewangelii dla dzieci, ich rodziców i opiekunów. W programie ewangelizacyjnym uczestniczyło i otrzymało paczkę ponad 150 dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie.

 

Dwa następne występy grupy misyjnej „Ziarenko Gorczycy” (wolontariuszy ChSCh) dotyczyły promocji zdrowia dla najmłodszych, którzy obejrzeli spektakl pt. „Filip w krainie zdrowia” oraz wzięli udział w warsztatach dotyczących podstawowych zasad zdrowia. Pierwszy występ miał miejsce dla ponad 70 dzieci i ich opiekunów z czterech świetlic środowiskowych w Wałbrzychu w sali MOPS – u dnia 17.02.2020 r., a drugi 24.02.2020 r. w MDK w Bystrzycy Kłodzkiej dla ponad 270 dzieci oraz personelu okolicznych szkół i przedszkoli. W wałbrzyskim MOPS – e zostało 20 egzemplarzy książeczek „Filip w krainie zdrowia” do dyspozycji świetlic środowiskowych, a dyrekcja w Bystrzycy Kłodzkiej obdarowała wolontariuszy ChSCh miłymi podarunkami z emblematami swojego miasta.

 

Jezus powiedział: „Kto skąpo sieje, skąpo też żąć będzie, a kto sieje hojnie, obficie też żąć będzie” (2Kor. 9 , 6).

A.A.S.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”8861,8862,8863″ title=”Nowa Ruda”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”8864,8865,8866,8867″ title=”Stronie Śląskie”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”8869,8870,8871,8872″ title=”Wałbrzych”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”8873,8874,8875,8876″ title=”Bystrzyca Kłodzka”][/vc_column][/vc_row]