ADRA – 1% podatku

Ponad 2 000 ludzkich istnień i przekazana pomoc w wysokości ponad 1,5 miliona złotych! To tylko podsumowanie naszych zeszłorocznych działań w ramach 6 akcji prowadzonych w różnych krajach. Dzięki Państwa wsparciu grupa sierot w Kenii mogła uczęszczać do szkoły. W Iraku udało się zapewnić 300 osobą opiekę medyczną. Dzieci z Armenii mają w co się ubrać, a 160 bezrobotnych z Ukrainy zyskało umiejętności, dzięki którym znaleźli zatrudnienie na rynku pracy. Wiemy, jak pomagać!

Pomagamy zarówno w kraju jak i za granicą. Los każdej potrzebującej osoby jest dla nas ważny. Zależy nam na przeciwdziałaniu wszelkim patologiom społecznym mając na uwadze godność każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania. Tej pomocy oczywiście nie byłoby bez Państwa, dlatego prosimy o wsparcie.

Jak przekazać 1 % podatku?

  • Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS: 0000342704.
  • Można też skorzystać z naszego darmowego programu do rozliczania PIT(adra.pl/pit), który zrobi to za Ciebie (kliknij w poniższy baner)

Fundacja „ADRA Polska” posiada status organizacji pożytku publicznego. Wpisanie naszego numeru KRS w roczne zeznanie podatkowe pozwoli nam przeznaczyć zebrane fundusze na naszą działalność statutową. Jeżeli jednak chcą Państwo wesprzeć, którąś z naszych obecnych akcji, należy w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE uszczegółowić cel, na jaki chcą Państwo przekazać 1%. Akcje, na które prowadzimy zbiórkę funduszy:

  • Pomoc dzieciom w Keni
  • Pomoc albinoskim dzieciom w Tanzanii
  • Pomoc dzieciom w Armenii

ADRA