Ach te słodkości! – Ziębice

[vc_row][vc_column][vc_column_text]12 lutego br. w Ziębickim Centrum Kultury odbyło się drugie już spotkanie z cyklu „Wiem co jem”. Tym razem temat to „Ach te słodkości! Gorzka prawda o cukrze”. Pastor Andrzej Majewski przywitał licznie zgromadzonych słowami: Witam w „strefie długowieczności” i przedstawił w wyczerpujący sposób zagrożenia jakie niesie z sobą spożywanie ukrytego cukru w pokarmach i napojach. Przedstawił też alternatywę dla cukru. Jak to niektórzy później powiedzieli: Wypędzamy cukier z naszych kuchni. Zamiast niego przestawiamy się teraz na miód, syrop klonowy, słody jęczmienne i ryżowe, syropy z agawy i daktylowe oraz suszone owoce, stewię, nierafinowany cukier trzcinowy i melasę. Będzie nadal słodko ale zdrowo.

 

Danuta przedstawiła bardzo ciekawe informacje na temat dzikiej róży, dzieląc się sposobami jej przetwarzania. Licznie zgromadzeni (a było ich ponad 50 osób) mogli spróbować pysznych ciasteczek bez żadnego dodatku cukru. Uczestnicy podczas degustacji przekonali się, że są smaczniejsze od tych pieczonych według standardowych przepisów.

 

Po programie uczestnicy długo jeszcze zadawali pytania i interesowali się, jak poradzić sobie z różnymi przypadłościami i wprowadzać w życie przedstawione zalecenia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”8784,8783,8782,8781,8780″][/vc_column][/vc_row]