Ocalony

III Diecezjalny Zjazd w Łodzi-Górnej 10-12.01.2020 r.

Drodzy! Wraz z końcem roku przychodzi czas podsumowań, refleksji i planów na kolejne 365 dni! Jako zbór Łódź-Górna proponujemy najlepszy z możliwych początków i zapraszamy Was na III Diecezjalny Zjazd 10-12 stycznia 2020 r. do Łodzi. Zjazd będzie nosił tytuł: „Ocalony”.

Nasze spotkanie rozpoczniemy piątkowym duchowym programem wieczornym, podczas którego będziemy chcieli wraz z młodzieżą naszego miasta wspólnie modlić się
i szukać więzi. Sobotę zacznie się uroczystym nabożeństwem, by płynnie przejść do popołudniowego panelu pytań i odpowiedzi, w którym każdy z Was będzie mógł zadać pytanie, zająć stanowisko i zagłosować w przedmiocie najbardziej nurtujących Was kwestii. Moderować dyskusję i przedstawiać stanowisko Pisma Świętego oraz Kościoła Adwentystów będą nasi pastorzy w programie: „Tak czy nie”. Oto wybrane tematy:

  1. Przemoc w chrześcijańskiej rodzinie – gdy krzywdzą Cię ci, którzy powinni kochać

  1. U kogo szukać pomocy? Jak długo wybaczać przemoc? Czy mogę się rozwieść?

  2. Czy można dziecku dać klapsa? Czy to już przemoc? Gdzie jest granica między przemocą, a bezstresowym wychowaniem?

  1. Kościół Adwentystów, a środowisko LGBT

  1. Czy w Kościele można przyznać się do bycia homoseksualistą?

  2. Czy Kościół może przyjąć do swego grona małżeństwo homoseksualne?

Wieczorem odbędzie się przygotowywany od wielu miesięcy galowy koncert charytatywny, w którym wezmą udział najlepsi muzycy i wokaliści naszego Kościoła oraz wielu gości. Zjazd zakończymy w niedzielę około południa.

Każdy uczestnik przyjeżdża na własny koszt. Opłata zjazdowa 20 zł, płatne na miejscu.

Pytania proszę kierować na adres: tomkarauda@gmail.com.

Dołóżmy wszelkich starań, by był to dobrze zorganizowany, niezapomniany i duchowy czas
u stóp Pana Jezusa i wśród lokalnej społeczności. Do pisma dołączamy dwa plakaty (zjazdu oraz koncertu).

WAŻNE! Liczba miejsc jest ograniczona!

Do zobaczenia!

Tomasz Karauda