Wystawa Biblii w Świdnicy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W dniach 4-14.11.2019 (8 dni) odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy „Wystawa Biblii”. Wystawę odwiedziło 30 klas szkół podstawowych, średnich, 2 grupy seniorów oraz osoby indywidualne. Ogółem zwiedziło wystawę ponad tysiąc osób. Pracownicy biblioteki byli zdziwieni i pytali: „Co wyście zrobili, że tyle młodzieży uczestniczyło w tej wystawie? Czegoś takiego dawno nie widzieliśmy”.

 

Były dnie, że wystawę odwiedzało 8 i 9 grup przybywając na wystawę co godzinę. Pastor Andrzej Majewski na zmianę z Michałem Dutkowskim (kustoszem wystawy) oprowadzali uczestników po wystawie. Był to interaktywny sposób zapoznania zwiedzających z historią powstania Pisma Świętego.

 

W jednym miejscu można było zobaczyć faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, greckim, hebrajskim, łacinie, zarówno tysiącletnie wydania rękopisowe, jak i późniejsze drukowane. Dla młodych ludzi była to wspaniała lekcja historii 1500 lat powstawania Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów na języki narodowe. Wszystkie zgromadzone eksponaty: zwoje papirusu, zapisane na zwierzęcej skórze, Pisma Hebrajskie, oraz zadrukowany papier czerpany, można było dotykać i wziąć do ręki.

 

Ekspozycja prezentowała jak przez 3500 lat Pismo Święte było tworzone, przepisywane, drukowane, kto brał w tym udział oraz w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w biblioteczkach domowych. Słowo Boże prezentowane na tej wystawie było bardzo dobrze udokumentowane archeologicznie i rzetelnie pokazane. Zachwyceni wychowawcy, polonistki, katecheci i nauczyciele etyki przyprowadzali kolejne klasy uczniów.

 

Był to wspaniały czas kiedy mogliśmy zapoznawać młodzież z fascynującą historią Pisma Świętego.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”8376,8377,8378,8379,8380,8381,8382,8383,8384″][/vc_column][/vc_row]