|

Wydarzenia w zborze poznańskim

Chrzest Dominiki

2 marca 2019 roku w zborze poznańskim przymierze z Panem zawarła Dominika, studentka anglistyki. Uroczystość poprowadził pastor Piotr Zawadzki. Oprawę muzyczną zapewniło niezawodne trio: Ala, Marysia i Ewa, któremu towarzyszył zespół młodzieżowy.

Dominika już dłuższy czas poszukiwała Boga i głębszego doświadczenia duchowego. Pewnego dnia na deptaku w Poznaniu otrzymała ulotkę zapraszającą na spotkania kreacjonistyczne, których organizatorem był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Była ciekawa co to za Kościół. Kilka dni później dowiedziała się, że jej kolega z roku jest członkiem tego właśnie Kościoła. Miała do niego wiele pytań, a on zaprosił ją na nabożeństwo, z czego chętnie skorzystała już następnego dnia. Tak też została do dziś z nami.

Życzymy Dominice odnalezienia swego miejsca w misji Bożej.

Świadome rodzicielstwo

W sobotę 9 marca miał miejsce program „Świadome rodzicielstwo” który poprowadzili: Beata Śleszyńska, Beata Baron oraz Anna Kuczek i Monika Anulak, a udział wzięli rodzice i opiekunowie. Program dotyczył rozwoju fizycznego, emocjonalnego i duchowego dzieci.

Natomiast 10 marca odbyła się już 4 edycja szkolenia dla katechetów i nauczycieli szkoły sobotniej dla dzieci. Tym razem tematem był teatr w Biblii – inscenizacje jako środek przekazu.

Zjazd Okręgu Wielkopolskiego

Od piątku 29 do niedzieli 31 marca zbór w Poznaniu gościł brata Andrzeja Gradzikiewicza – pastora i uniwersyteckiego wykładowcę języków biblijnych, który prowadził serię wykładów.

Wykład piątkowy poświęcony był historycznemu rozwojowi napięć teologicznych w judaizmie, kościele chrześcijańskim i Kościele ADS. Przedstawił też w kilku punktach, jak wygląda droga do odstępstwa, z której trudno zawrócić, jeśli zabrnie się za daleko.

W sobotę cieszyliśmy się obecnością gości z okolicznych zborów którzy uczestniczyli w prowadzeniu nabożeństwa. Pięknym śpiewem chwaliła Boga siostra Małgorzata z Wrześni. Wysłuchaliśmy kazania odpowiadającego na pytanie „Kiedy wróci Pan Jezus”. Po wspólnym posiłku był wykład dotyczący zagadnień trynitarnych i związanych z tym kontrowersjami: czy Duch Święty jest osobą? Czy używanie pojęcia Trójca jest poprawne? Na czym polega jedność Boga: Ojca Syna Bożego i Ducha Świętego? Jak rozwijała się nauka Kościoła ADS w tym zakresie?

Natomiast w niedzielę była mowa o organizacjach niezależnych od Kościoła ADS, oraz o współczesnych trendach w Kościele, takich jak krytyka, nieufność do organizacji, czy koncepcji „ostatniego pokolenia”. Pastor zwrócił także uwagę na różnice pomiędzy adwentystami liberalnymi, centrycznymi i historycznymi (konserwatywnymi), wskazując że wszyscy nadal są adwentystami.

Wykłady okazały się dużym błogosławieństwem dla uczestników, gdyż były przekazane w sposób zwięzły i zrozumiały, a jednocześnie fachowy i konkretny.

Korespondent zborowy