Chrzest i przyrzeczenie harcerzy ZHA

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Już prawie rok minął od dnia kiedy Adam pojawił się w naszym zborze. Wspaniale było patrzeć jak wzrasta w Chrystusie. 6 kwietnia 2019 roku przypieczętował swoją wiarę chrztem w obecności braci i sióstr w zborze w Gdańsku na Jaśkowej Dolinie.

Uroczystość była wzruszająca. Znając bowiem trudną przeszłość Adama, serce się raduje, że jest na Nowej drodze. Adam zaczął szukać Boga, gdy był na dnie rozpaczy, pogrążony w nałogach. Bóg go wysłuchał i wskazał drogę do Jezusa. Słuchając wykładów przez Internet i czytając Pismo Święte poznał prawdę, m.in dotyczącą 10 przykazań Bożych. Dalsze poszukiwania sprawiły, że trafił do zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni i już z nami pozostał.
[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”7567,7568,7569″][vc_column_text]W sobotę 13 kwietnia odwiedziła nas kadra ZHA Pathfinder Polska. Powodem ich gościny było uroczyste przyrzeczenie drużynowych i nowych harcerzy oraz szkolenie dla nowych członków kadry .

Dla krótkiego przypomnienia oddział ZHA w Gdyni istnieje od grudnia 2017 roku i liczy już 22 podopiecznych, którzy dzielą się na zastęp harcerski „Morsy” oraz zuchowy „Pingwiny”. Tak liczna grupa młodzieży i dzieci wymaga również zaangażowania ze strony starszych i opieki nad zastępami. Dzięki szkoleniu, które odbyło się 13-14 kwietnia dołączyło 4 nowych członków kadry.

Korespondent Zboru w Gdyni[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”7571,7570″][/vc_column][/vc_row]