||

Warsztaty pieczenia zdrowego chleba w Świdnicy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

To wielka frajda i przyjemność samemu bez polepszaczy upiec zdrowy chleb. Taka okazja nadarzyła się 3 grudnia w kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Świdnicy. Blisko 30 osób zainteresowanych było nauką pieczenia zdrowego chleba.

Natalia przygotowała składniki aby uczestnicy sami mogli przygotować ciasto na chleb żytni na zakwasie. Wcześniej upieczony, posmarowany smalczykiem wegetariańskim smakował wszystkim wybornie.

Zbyszek przygotował wieloskładnikowy chleb bezglutenowy. Pokazywał w szczegółach jak go sporządzić. Każdy mógł sam degustować ten chleb.

Witek  z kolei przygotował chleb z kaszy gryczanej i kaszy jaglanej. Pokazał jak prosto i w nieskomplikowany sposób można upiec zdrowy wartościowy chleb.

Wiele osób otwierało oczy ze zdumienia że to takie proste, że sami w domu mogą taki chleb upiec.

Ci co zgłosili się do mieszania składników otrzymali ciasto do domu do wypieczenia. Każdy otrzymał przepisy na te chleby, a w prezencie kilogram mąki orkiszowej oraz książkę „Bądź zdrów” i zakwas aby teraz w domu samemu upiec chleb.

Zadowoleni uczestnicy już pytali się o termin kolejnych  takich warsztatów.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3841,3842,3843,3844,3845,3846,3847,3848,3849,3850,3851″][/vc_column][/vc_row]