||

Warsztaty pieczenia zdrowego chleba w Bielawie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W książce E.G. White „Ewangelizacja” znajduje się wskazówka: „Powinno się zakładać szkoły właściwego sporządzania potraw. Powinno się tego nauczać w domach, udzielając rad  i wskazówek, jak należy gotować” (Str.331).

Zgodnie z tą wskazówką pani Iwona  z Bielawy od roku czasu regularnie udostępnia swoje mieszkanie na takie comiesięczne spotkania Szkoły Zdrowego Odżywiania. Zapraszani są sąsiedzi, znajomi z pracy, członkowie rodzin. W przyjacielskiej atmosferze przedstawiane są wykłady, prezentowane potrawy, odbywa się ich degustacja i podawane są przepisy. Ludzie w takim gronie zadają pytania dzieląc się też swoimi spostrzeżeniami.

Ostatnie spotkanie 23 listopada2017 dotyczyło „Warsztatów pieczenia zdrowego chleba”.  Zbigniew udzielał wskazówek i porad jak sporządzić chleb bezglutenowy. Natalia przygotowała chleb żytni na zakwasie pokazując jak przygotować składniki do jego wypieku. Witold z kolei mówił i pokazywał jak upiec chleb z kaszy gryczanej i jaglanej. Natalia przedstawiła różne zdrowe ekologiczne ziarna zbóż i na oczach zebranych mieliła je w mąkę w specjalnym młynku.

Każdy mógł przy herbatce degustować te zdrowe chlebki. Wszyscy otrzymali przepisy i już oczekują następnego spotkania na którym będą opowiadać jak udało się im pieczenie własnego chleba.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3893,3894,3895,3896,3897,3898,3899,3900,3901,3902,3903,3904″][/vc_column][/vc_row]