||

Koncert z Ząbkowicach Śląskich

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dnia 16.11.2017 w Ząbkowicach Śląskich odbył się koncert w Kościele Polskokatolickim p.w. NMP wieńczący cykl spotkań, organizowanych w Izbie Pamiątek Regionalnych, pt.: „Ząbkowice – miasto wielu wyznań”.

Na zaproszenie pani podinspektor do spraw promocji Izby Pamiątek Regionalnych, różne wspólnoty, kościoły i związki wyznaniowe współistniejące obok siebie na terenie miasta Ząbkowice Śląskie i okolic miały możliwość wystąpień i przedstawienia swojej historii i założeń.

Z tej okazji skorzystał również Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, którego członkowie mieszkają na terenie miasta Ząbkowic. Wyżej wspomniany koncert, prócz podsumowania spotkań, łączył się także, jak podkreślono, z uroczystościami obchodów dwóch ważnych rocznic: 725 – lecia powstania miasta Ząbkowic Śląskich oraz 500-lecia rozpoczęcia Wielkiej Reformacji.

Na koncercie obecny był burmistrz miasta Ząbkowice oraz przełożeni różnych wyznań: polskokatolickiego, zielonoświątkowego, prawosławnego. Nasz Kościół reprezentował pastor Andrzej Majewski z żoną oraz obecna była grupa wyznawców ze zboru Służejów. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością wystąpili pastorzy śpiewający z Kościoła Zielonoświątkowego z Ząbkowic Śląskich, chór „Oktoich” działający przy cerkwi prawosławnej św. św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu oraz reprezentanci Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego braterstwo Sobaszków z córką Malwiną. W wykonaniu zespołu „Sobaszki”usłyszeliśmy poezję śpiewaną – czyste Słowo Boże w oprawie muzycznej gitary i skrzypiec. Teksty pieśni przypominały, że dla Chrześcijan w każdym wieku „…Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca.” ( Hebr. 4,12) i mamy wielki przywilej znać je i karmić się nim codziennie.

A.A.S.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3918,3919″][/vc_column][/vc_row]