||

Wykłady Samuela Bragi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W dniach 24.09-07.10.2017 r. w Bydgoszczy odbyły się spotkania ewangelizacyjne. Ponownie gościliśmy pastora Samuela Bragę i Zygmunta Ostrowskiego.

Ewangelizacja rozpoczęła się muzycznym akcentem. W zabytkowej scenerii Bydgoszczy wystąpiła Doroty Porawsky Orzechowska. Artystka zachwyciła bydgoszczan swoim pięknym głosem oraz pieśniami o Bogu. Po południu zaczęły się wykłady w eleganckich i komfortowych pomieszczeniach hotelu Holiday Inn.

Licznie przybyli słuchacze mogli wziąć udział w spotkaniach z lekarzem Włodzimierzem Tarasiukiem, farmaceutą Sławomirem Lipą, trenerem Jackiem Jaworskim, psychologiem Haliną Jankowską i Zdzisławem Plesem, dietetykiem Aliną Ciupą, zielarzem Andrzejem Wojtkowskim, pastorem Ryszardem Jankowskim. Każde spotkanie okraszone było muzyką. Wystąpili: Doroty Porawsky Orzechowska, Wojciech Okurowski, Dorota i Krzysiu Wantulok, Olga Krawczuk, Jan Wisełka, Grażyna Szambelan oraz  młodzieżowy zespół instrumentalny. Podczas każdego spotkania były serwowane potrawy wegetariańskie przygotowane przez zborowników po pilnym okiem siostry Danuty Kędryny.

Najważniejszym  jednak punktem każdego wieczoru był wykład pastora Samuela Bragi z cyklu: „Najpiękniejsze stronice Pisma Świętego”. Tematem tegorocznych wykładów było poznanie Boga Biblii. W przystępny i zrozumiały, dla każdego, sposób pastor odsłaniał, każdego wieczoru, charakter Boga. Dla wielu słuchaczy to było wielkie zaskoczenie, że tak można mówić o Bogu. Po raz pierwszy zetknęli się prawdziwym obrazem Zbawiciela. Został ukazany piękny charakter naszego Boga – Boga Biblii. Została odsłonięta Miłość, Przyjaźń, Pokora w najczystszym i najpiękniejszym wydaniu. Po dwóch wspaniałych tygodniach, po wielkiej przygodzie z Panem Bogiem, na zakończenie, wszyscy zostali zaproszeni do zboru na ul. Lipową, aby wspólnie zakończyć wykłady. Na zakończenie wszyscy goście dostali Pismo Święte, drogowskaz do dalszej wędrówki z Panem Bogiem. To był Błogosławiony, dobry czas dla wszystkich.

Serię wykładów Samuela Bragi oraz o tematyce zdrowotnej wygłoszonych podczas programu Otwarte Ogrody można obejrzeć już w serwisie YouTube na kanale Adwentyści Bydgoszcz

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3922,3923,3924,3925,3926,3927″][/vc_column][/vc_row]