||

Camp w Zatoniu i misja zewnętrzna

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nieodzownym elementem Campów, organizowanych przez nasz Kościół, jest misja zewnętrzna. W tym roku po raz drugi pracowaliśmy na rzecz mieszkańców Drawska Pomorskiego i okolic.

Podsumowując Camp 2017 nie sposób wspomnieć o misji zewnętrznej, jaka była realizowana w Drawsku Pomorskim i okolicach od 16 do 20 lipca. Mieliśmy do wykonania, łącznie z Biegiem Pomocy osiem programów. Praktycznie w organizację i realizację wszystkich żywotnie włączył się Urząd Miejski, Burmistrz miasta wraz z pracownikami referatu promocji. Otrzymaliśmy dużą pomoc w kwestii promocji programów w przestrzeni publicznej (kilkadziesiąt telefonów, e-maili, konsultacje, projekty afiszy, druk, zamieszczenie informacji w gablotach i na stronach internetowych), zapewnienie miejsc w mieście do realizacji programów, jak też nagłośnienie imprez siłami Centrum Kultury, stoły i krzesła na Expo Zdrowie- wszystko było na czas, na profesjonalnym poziomie.

Koncert Gospel, po raz drugi odbył się w kościele Parafii p.w. Św. Pawła przy ul. Dworcowej, zgromadził mieszkańców Drawska. Był niedzielny wieczór 16 lipca, sala  prawie pełna. Z minuty na minutę rosła temperatura duchowa. Nasi wokaliści Grażyna Szambelan, Marta Naumiuk, Tomasz Hatała, Tomasz Karauda i Mirosław Karauda w przejmujący sposób przedstawili poselstwo Ewangelii. Program dopełniła poezja chrześcijańska recytowana przez Annę Samusionek. Żywa, interaktywna postawa publiczności była największą nagrodą za trud związany z organizacją tego programu. Na koncercie byli obecni radni miejscy i gospodarz tej świątyni ks. proboszcz. To trzeba było przeżyć. Każdy z uczestników otrzymał zaproszenie na kolejne programy przez nas organizowane.

Następnego dnia byliśmy w zakładzie karnym w Wierzchowie, gdzie grupa naszych harcerzy zaprezentowała znakomity energetyczny koncert ewangelizacyjny, podczas którego doświadczeniami ze swojego trudnego życia i drogi  do Boga dzielił się br. Błażej z Białegostoku. Jego wystąpienia potrząsnęły niektórymi „twardzielami” obecnymi na widowni, ich oczy się zaszkliły. Na koniec każdy z osadzonych otrzymał literaturę ewangelizacyjną.

We wtorek 18 lipca duża plenerowa impreza czyli Expo Zdrowie miało miejsce na głównym- centralnym miejscu w tym mieście, Placu Konstytucji. Znakomita pogoda, znakomita grupa campowych wolontariuszy, troje lekarzy, ratowniczka medyczna, grupka naszych pathfinders, stoły i krzesła z miasta, nagłośnienie z Centrum Kultury, to wszystko świetnie zagrało. Byliśmy pod wrażeniem kilku utworów wokalno-muzycznych zaprezentowanych przez naszych pathfinders z chorągwi zachodniej pod wodzą charyzmatycznej Juli z okolic Szczecina, cały rynek miejski to słyszał, wkrótce dołączyli do wspólnego śpiewu w pełni umundurowani harcerze spoza naszej organizacji z Warszawy, przebywający na obozie w okolicach Drawska Pomorskiego- to był wyjątkowy happeninig. Przebadaliśmy około 90 osób, nad którymi pieczę przejął nasz ewangelista Mateusz Głogowski. Mateusz, z ramienia Diecezji Zachodniej,  przez rok czasu będzie pracował na tym terenie by odszukać i przyprowadzić do Jezusa zagubione dusze. Wspierajmy go nieustannie swoimi modlitwami.

Środa 19 lipca to ostatni dzień publicznej akcji dla mieszkańców miasta. Ciuchcia Zdrowia, innowacyjny program edukacji zdrowotnej dla dzieci, takie „expo zdrowie” dla maluchów w wieku 6-10 lat. Program opracowała i skutecznie realizuje Joanna Pieszka. Znakomity, celujący- jesteśmy zaproszeni przez Miasto za rok. W programie wzięło udział kilkadziesiąt maluchów wraz z rodzicami i opiekunami.

Nie sposób wspomnieć o bardzo dobrej współpracy z Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Darskowie k/Złocieńca. Od poniedziałku do czwartku, codziennie nasi wolontariusze opiekowali się mieszkańcami tego ośrodka. Ponadto w środę i czwartek odbyły się wykłady dr. Romana Pawlaka dla personelu- kadry kilku instytucji pomocy społecznej i edukacji powiatu Drawskiego. Wykłady na zlecenie pani dyrektor DPS były ściśle tematycznie określone, a dotyczyły wpływu niedoborów w diecie niektórych witamin, mikroelementów na umysł i organizm człowieka. Podczas pierwszego wykładu zaszczycił nas swoją obecnością starosta Powiatu Drawskiego, który skierował do zgromadzonych kilka słów. Otrzymaliśmy z ramienia Starostwa pisemne podziękowania i symboliczne prezenty w postaci lokalnych periodyków za realizację tych programów w DPS w Darskowie. Równolegle odbył się w innym pomieszczeniu program słowno-muzyczny zespołu campowego dla mieszkańców tego ośrodka. Nasza młodzież znakomicie poradziła sobie nie tylko ze słowem śpiewanym, ale i mówionym, którym pięknie nawiązywali do wartości ewangelicznych. Ponadto w ramach sportowej rywalizacji miał miejsce mecz pomiędzy reprezentacją campu i mieszkańcami, pracownikami ośrodka. Nie wiemy jak to się stało ale wynik końcowy nie był dla nas korzystny…
Olbrzymią wdzięczność  pani dyrektor wyraziła,  za nasze działania, współpracę i wartości jakie promujemy,  gościnnością i  słowami: od was emanuje taka dobra energia… czym różni się wasz Kościół od kościoła powszechnego w Polsce?

Kończąc, mamy zaproszenia na za rok! Włodarze Drawska i okolic na nas czekają! To miłe, ale nie obyło się to  bez czynnika Boskiego. Z programu na program odczuwaliśmy coraz większą temperaturę duchową, pełne zaangażowanie campowiczów, harmonijną profesjonalną współpracę z agendami miasta . Już dawno na campach nie doświadczyliśmy w misji zewnętrznej tak dużego Bożego błogosławieństwa, radości i uczucia szczęścia. To był wyjątkowy Camp. Obfitość utalentowanej  i zaangażowanej młodzieży przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Tak trzymać!

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”4109,4110,4111,4112,4113,4114,4115,4116,4117,4118,4119,4120,4121,4122,4123,4124,4125,4126,4127,4128″][vc_gallery type=”image_grid” images=”4130,4131,4132,4133,4134,4135,4136,4137,4138,4139,4140,4141,4142,4143,4144,4145,4146,4129″][/vc_column][/vc_row]