|

Chrzest we Wrocławiu

W sobotę, 1. października w naszym zborze odbyła się uroczystość chrztu świętego.

Decyzję pójścia śladami Jezusa podjęło 7 osób – Kasia, Zbyszek i Adrian ze zboru we Wrocławiu, Ola i Gabrysia ze zboru w Świdnicy oraz Marta i Paweł ze zboru w Służejowie po wyznaniu swojej wiary zostali zanurzeni przez pastora Andrzeja Majewskiego w wodach baptysterium. Po tak pełnym wspaniałych wrażeń nabożeństwie uczestniczyliśmy. wzorem pierwszych chrześcijan, we wspólnie przygotowanym posiłku (agapie), by jednoczyć się i zacieśniać więzi.

Naszym nowo ochrzczonym członkom kościoła życzymy wielu Bożych błogosławieństw na co dzień oraz żywej łączności z naszym Zbawicielem w oczekiwaniu na Jego powrót.

Panu Bogu niech będzie chwała, cześć i podziękowanie za to, że wyrywa nas z sideł grzechu, a w ich miejsce oferuje wolność i pokój. Mówi do nas: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a ja Wam dam ukojenie. Zapewnia nas: „Pozostanę ten sam aż do waszej starości i aż do lat sędziwych będę was nosił; Ja to uczyniłem i Ja będę nosił, i Ja będę dźwigał i ratował.”