||

Chrzest Kotlina Kłodzka – Radochów

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

11.06.2016 r. w malowniczej wiosce Radochów nad rzeką Biała Lądecka przymierze z Panem Bogiem zawarły 3 młode osoby – dziewiętnastoletnie: Jagoda i Karina ze zboru we Wrocławiu oraz osiemnastolatek: Bartosz z grupy Kłodzko.

Nasza młodzież została wychowana w domach adwentowych i przygotowana przez rodziców do podjęcia najważniejszej decyzji swojego życia. Bartosza do chrztu przygotował jego tata Adam Sobaszek, natomiast Jagodę pastor Darek Lazar, a Karinę brat Lucjan Blachnik.

Jagoda pochodzi z rodziny adwentowej. Ożywienie w jej życiu nastąpiło, gdy mama zapisała ją dwa lata temu, na obóz sportowo – misyjny w Danielkach. Nowe znajomości tam zawarte, nowe spojrzenie na życie i przyszłość zaowocowały w niej odkrycie pragnienia duchowego rozwoju i niesienia światła innym. We wrześniu zdecydowała się zacząć czytać Biblię a w grudniu studiować ją już wraz z pastorem Dariuszem Lazarem. Kilka miesięcy później podjęła decyzję chrztu.

Karina choć adwentyzm ma we krwi, gdyż jej dziadek był pastorem, to w pełni zaczęła wzrastać dopiero w zborze we Wrocławiu. Może jak sama stwierdziła potrzebowała zmiany otoczenia, ponieważ do Wrocławia przyjechała na studia. Wcześniej natomiast mieszkała w Atenach (Grecja), gdzie się urodziła. Ale to dopiero we Wrocławiu mocno zaangażowała się w działalność zboru, głównie poprzez Pathfindersów, gdyż od maja 2014 roku  jest zastępową najmłodszego zastępu – Discovery.

Bartosz od dziecka wraz z rodzicami występował z muzycznym zespołem rodzinnym oraz brał udział w występach biblijnego teatrzyku kukiełkowego. Potem przyszedł czas na zaangażowanie w drużynie Pathfinder – od kilku lat jest przybocznym drużyny „Puszczyki” Kotlina Kłodzka. Ostateczną decyzję przyjęcia chrztu podjął na zajęciach katechetycznych prowadzonych przez swojego tatę.

Na tę szczególną uroczystość przybyło wielu gości z okolicznych zborów Dolnego Śląska. Nabożeństwo poprowadzili: ewangelista Adam Sobaszek i pastor Piotr Hoffman, a uroczystość chrztu celebrował pastor Andrzej Majewski. Ku chwale Bożej zostały wykonane pieśni i utwory muzyczne w wykonaniu zespołu rodzinnego „Sobaszki”, Lindy Hoffmann, Jorge’a Antonio, Wojtka Pawełkiewicza oraz wiersze Haliny Kościuszko.

Było to dla nas wszystkich głębokie przeżycie. Młodzi katechumeni złożyli słowa deklaracji wierności Bogu oraz zasadom biblijnym. Następnie całe zgromadzenie (około 90 osób) udało się ze śpiewem na ustach nad rzekę aby wraz z przybyłą również grupką mieszkańców wsi Radochów być świadkiem uroczystego zanurzenia w lodowatej i wartkiej wodzie. Po powrocie na miejsce nabożeństwa pastor Andrzej Majewski zaapelował do zgromadzenia. 12 osób powstało aby w przyszłości również wejść w przymierze z Bogiem.

Po życzeniach i obfitym posiłku grupka chętnych aktywistów zborowych wraz z ewangelistą i pastorem udała się do Lądka Zdroju aby w uzdrowisku rozdać ulotki reklamujące Kursy Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej i Szkoły Lepszego życia. W tym czasie odbył się specjalny program dla dzieci. Następnie zapłonęło ognisko gdzie do godzin wieczornych śpiewane były przez młodzież pieśni przy akompaniamencie gitary. Najwytrwalsi mogli uroczyście przy ognisku zakończyć Sobotni Dzień dziękując Bogu w modlitwach za tak cudowny i błogosławiony czas.

Mamy nadzieję na ponowne spotkanie w Radochowie na podobnej uroczystości. „Siejcie w sprawiedliwości, żnijcie w miłości, uprawcie nowy ugór, bo już czas szukać Pana, aby przyszedł i nauczył nas sprawiedliwości” Oz. 10, 12

A.A.S.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”5754,5755,5756,5757,5758,5759,5760,5761,5762,5763,5764,5765″][/vc_column][/vc_row]