|

Szkoła zdrowego gotowania

EWANGELIZACJA W DUŻYCH MIASTACH –  WROCŁAW

SZKOŁA ZDROWEGO GOTOWANIA

W sobotę 24 stycznia rozpoczęła się roczna ewangelizacja w największym mieście Diecezji Zachodniej – we Wrocławiu.

Po południu nastąpiła inauguracja cyklu wykładów „Szkoła Zdrowego Gotowania”. Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem „Chleb, który wzmacnia i syci”. Zajęcia odbyły się w miejscowym Domu Modlitwy, a prowadzone były przez Natalię i Andrzeja Majewskich.

Najpierw przedstawiona została prezentacja na temat historii chleba i jego wartości odżywczych oraz jaki chleb jest naprawdę wartościowy i odżywczy. W kolejnej części Natalia przedstawiła własnoręcznie przygotowany i upieczony wieloziarnisty chleb. Następnie na oczach 56 przybyłych zainteresowanych odbył się praktyczny pokaz sporządzenia takiego chleba. Poproszeni zostali ochotnicy, których ubrano w fartuchy i krok po kroku pod kierunkiem Natalii kolejno wykonywali czynności procedury przygotowania ciasta do pieczenia chleba. Wyrobione ciasto zostało rozdane wszystkim uczestnikom jako tzw „początek” do sporządzenia samemu w domu wspaniałego  i zdrowego chleba.Nasi zgromadzeni goście mogli degustować wcześniej przygotowany i upieczony chleb z odpowiednimi pastami.

Przepis na ten wspaniały zdrowy wieloziarnisty chleb z sugestywnymi fotografiami można znaleźć na blogu kulinarnym Natalii Majewskiej www.zdrowinacodzien.pl