|

Relacja ze Służejowa

Dnia 17.01.2015r w zborze Służejów odbyło się uroczyste nabożeństwo sobotnie i spotkanie noworoczne.

Dzieci podczas nabożeństwa przypomniały, poprzez piękny występ, wszystkim babciom i dziadkom jak bardzo są kochani przez swoje wnuki. Czytały i recytowały miłe dla serca i ucha teksty, śpiewały i wręczały okolicznościowe upominki. Następnie przed kazaniem dzieci obejrzały scenkę kukiełkową pt.: „Kruk i lis” na podstawie bajki Ignacego Krasickiego, nawiązującą do tekstu z Ps. 12, 3 „Kłamliwie mówią jeden do drugiego pochlebstwa”. Potem wysłuchaliśmy kazania wygłoszonego przez ewangelistę Adama Sobaszka rozwijającego myśl : kim bądź czym naprawdę ma się chlubić chrześcijanin.

Po południu, po smacznym posiłku nasi goście i zborownicy mieli okazję być na Koncercie Noworocznym. Usłyszeliśmy utwory fortepianowe w wykonaniu dzieci z naszego zboru oraz utwory na skrzypcę i altówkę w wykonaniu nowopowstałego w naszym zborze tria smyczkowego. Najmłodsi zborownicy zostali również obdarowani drobnymi prezentami noworocznymi. Ciekawym przeżyciem był kabaret nawiązujący do wyborów na władców ziemi i wszechświata pt. „B – jak Bogowie” W humorystyczny sposób przedstawione były filozofie różnych bóstw czczonych w historii przez ludzi w zderzeniu z nieprzemijalną i najwartościowszą prawdą Jezusa. „Trzej aniołowie” – w ramach biura wyborczego rozdawali ulotki  z wyszczególnionym programem Jezusa. Chyba nikt nie miał wątpliwości, że był to kandydat nr 1 na władcę wszechświata ! Na zakończenie obejrzeliśmy slajdy ze zdjęciami z naszego życia zborowego z minionego roku 2014.

A. A. S.


Zimowisko „PINOKIO’ dla dzieci i młodzieży prowadzone przez grupę Pathfinder „Puszczyki”

W  Służejowie w dniach od  18.01-20.01.2015 odbyło się zimowisko Pathfinder. Brało w nim udział 10 uczestników  oraz 7 opiekunów.

Wspaniałe wartości moralne zawarte w Biblii przedstawione były dzieciom w kontekście powieści Carla Collodiego  pt. „Pinokio”. Zimowisko tematycznie w całości poświęcone zostało tej książce, a wartości moralne potwierdzone cytatami ze Słowa Bożego.  Uczestnicy  stali się częścią historii drewnianej kukiełki. Przeżywali wspólnie z nią przygody i wyciągali wnioski, co do swoich postaw i wyborów życiowych. Wykonywali własnoręcznie kukiełki Pinokia w warsztacie stolarskim, ubierali je we własnoręcznie wykonane ubranka, występowali w teatrzyku kukiełkowym, ścigali złodziei, szukali skarbów, piekli jajka nad ogniskiem, zamieniali się w osiołki, uciekali z krainy lenistwa, pisali listy pełne skruchy Pinokia i miłości ojca oraz walczyli z wielorybem na sali gimnastycznej.

W książkowe postacie wcielili się opiekunowie i organizatorzy: drużynowy Piotr Kania i jego żona Dorota, przyboczny Bartosz Sobaszek, Anna Sobaszek. Nie zabrakło także wspólnych nabożeństw, śpiewów i pląsów prowadzonych przez naszego kapelana Adama Sobaszka i zastępową Małgorzatę Kanię. Smaczne potrawy z kuchni serwowały Grażyna Kania i Iwona Wartak wspierane przez Zofię Szczeperską. Dzieci otrzymały pamiątki od Józefa Kani: gry planszowe i książki z legendami regionu, na którym odbywały się zimowiska. Oprócz zrzeszonych harcerzy mieliśmy trzy nowe osoby, które myślimy w przyszłości zasilą drużynę Pathfinder „Puszczyki”. Wypożyczając salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej Nr 4 w Ziębicach mieliśmy również okazję zostawić pakiet literatury adwentowej dla dyrekcji szkoły.

Niech Pan prowadzi dzieci i młodzież, abyśmy mogli w coraz większym gronie poznawać niezniszczalne prawdy Boże.

A. A. S.