|

Korespondencja z Bydgoszczy

Wiadomości z Bydgoszczy: lipiec – wrzesień 2013

13 lipca 2013r. na kampie w Zatoniu przymierze z Panem poprzez chrzest zawarła Dominika, która mimo młodego wieku, podjęła bardzo dojrzałą decyzję. Obrzędu dokonał pastor Piotr Zawadzki. Przyjęcie do zboru miało miejsce 20 lipca, Dominika została naszą najmłodszą siostrą. Urodzona w rodzinie adwentystycznej, Dominika dorastała na naszych oczach. Od najmłodszych lat razem z siostrą aktywnie uczestniczy w życiu zboru, wykorzystując dar od Pana – talent muzyczny, śpiewa w zespole młodzieżowym, którego występy są dla nas zawsze dużym wydarzeniem i pokrzepieniem.

Od 16 do 25 sierpnia 2013r.  ożywienie w nasz zbór wprowadziła Misyjna Służba Kobiet.
W ubiegłym roku podobna misja określona została piękną nazwą: Trzej Aniołowie.

Uczestniczki, wraz z członkami naszego zboru, prowadziły pracę misyjną na terenie Bydgoszczy i Szubina. Podczas apelu ewangelizacyjnego 24 sierpnia uczestnicy misji dzielili się z nami doświadczeniami z tej pracy. Podkreślali rolę modlitwy poprzedzającej wyjście do ludzi ze Słowem Bożym. Nasze siostry i bracia zwrócili uwagę, że dzięki tej pracy poczuli głęboką więź z Panem i ludźmi, którym mówili o miłości Bożej, przeżyli niezapomniane chwile radości, doświadczyli działania Ducha Świętego. Zainteresowanie mieszkańców wzbudzała „kanapa” będąca symbolem odpoczynku sobotniego oraz „Strefa Jezusa”, gdzie rozdawano bezpłatną literaturę, ulotki i przeprowadzano ankiety.

21 września 2013r. w bydgoskim zborze przymierze z Panem zawarły trzy siostry z Piły. Zanurzenia dokonał pastor Ryszard Jankowski. W Pile jeszcze nie powstał zbór, jednak Pan ma swoje dzieci wszędzie. Ufamy, że ta garstka dzieci Bożych w Pile będzie rosła i stanie się zaczynem dla zboru Kościoła adwentystów.

Nasi zborownicy, chcąc uświetnić tę uroczystość i pogłębić więzi z nowymi członkami rodziny chrześcijańskiej, przygotowali agape do której wszyscy zostali zaproszeni po nabożeństwie.

korespondent