|

Kolonie rodzinne w Osinie Wielkiej

W dniach od 28.07. – 04.08.2013r w Osinie Wielkiej koło Ziębic, odbyły się kolonie letnie. Przyjechało 32 dzieci i młodzieży w wieku od 1 roku do 17 roku życia oraz 10 rodziców (nie licząc osób, które gościnnie odwiedzały placówkę).

Głównym programem realizowanym podczas pobytu w prywatnym budynku Renaty i Mirosława Kania był program (KID) „Czyńmy Dzieci Uczniami Jezusa”. Zajęcia opracowane były i prowadzone przez małżeństwo Anny i Adama Sobaszek. Dotyczyły przyjaźni z Jezusem, gospodarowania darami danymi nam przez Boga : czasem, talentami, finansami, rodziną, odpoczynkiem, stworzeniem.

Wśród głównych atrakcji znalazły się 3 wycieczki. Jedna wspólna wycieczka autokarowa dla dzieci i rodziców na Czarną Górę i okolicznymi szlakami, na której przewodnikiem był nasz przyjaciel – pan Juliusz Kowalski oraz wycieczka dla młodszych dzieci do Krasiejewa – Parku Dinozaurów i spływ pontonowy po Nysie Kłodzkiej dla nastolatków.

Poza tym w programie odbyły się podchody i Dzień Sportu z ciekawymi zawodami przygotowanymi przez młodzież (Patryka Gajewskiego i Bartosza Sobaszek).

Wegetariańskie menu sprawiało, że wszyscy mieli apetyt, byli pogodni i zdrowi, a osoby gotujące w kuchni (główny szef – Renata Kania, Agnieszka Jemiołek, Paulina Kania, Halina Pastuszko i jej termomix, Justyna Sawicka, Asia Karyjewska) miały dużo pracy.

Rodzice chętnie i z poświęceniem włączali się w rozwiązywanie problemów wychowawczych (Władysław Pastuszko, Agnieszka Jemiołek, Lucjan Blachnik, Dorota Kania, Małgorzata Kania, Krzysztof Pawlik) – częste rozmowy, modlitwy, przeprosiny i wzajemne wybaczanie towarzyszyły nam do końca kolonii.

Dzieci z radością zbierały odznaczenia za różne sprawności, którymi się wykazały podczas różnorodnych zajęć. Było dużo śpiewu i gry na instrumentach (orfowskich – dzieci, gitarze – Adam Sobaszek, pianinie – Lucjan Blachnik).

Pięknym uwieńczeniem kolonii było uroczyste nabożeństwo w Dniu Sobotnim na które przybyli liczni goście z okolicznych zborów: rodzice dzieci, przyjaciele a nawet goście z Australii. Były mówione doświadczenia z kolonii, recytowano wiersze, psalmy, wystąpił chór kolonijny a kazanie nt. „Strategii rodzicielskiego sukcesu przez pryzmat Biblii i Ducha Proroctwa wygłosił ewangelista Adam Sobaszek.

Nie sposób wymienić zasług wszystkich kolonistów i ich rodziców wspólnie pracujących na atmosferę tych kolonii. Każdy wniósł coś pozytywnego w ten pobyt – siebie, swoje serce, miłość, pomysłowość, wdzięczność.

Pragnieniem każdego uczestnika wyjeżdżającego z Osiny Wielkiej było spotkać się ponownie i rozpocząć dalsze kształtowanie charakterów ku Bożej chwale.

Anna i Adam Sobaszek