|

Biblijny teatrzyk kukiełkowy „Kochający Ojciec”

„Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie, albowiem do takich należy Królestwo Niebios” (Mat. 19, 14).

Wielką wartością dla Kościoła Bożego są zdrowe relacje między rodzicami i dziećmi. Jezus opowiedziawszy historię syna marnotrawnego dał nam możliwość zobaczyć rozterki zarówno ojca jak i jego synów. Opowieść ta łączy pokolenia – każde pokolenie przechodzi trudne doświadczenia – ale miłość Boża jedna rodziców i dzieci.

W dniu 27.04.2013r. w zborze wrocławskim, młodzież i dzieci ze zboru w Służejowie przekazali tę myśl w spektaklu pt. „Kochający Ojciec” w formie biblijnego teatrzyku kukiełkowego.

Spektakl powstał kilka lat temu i był już przedstawiany na adwentowym zjeździe okręgowym w Bytomskim Centrum Kultury. Wtedy wszystkie dialogi były wykonywane na żywo przez kilka rodzin. We Wrocławiu głosy i podkłady muzyczne nagrane zostały wcześniej. Starszy zboru Służejów – Tomasz Kania, dokonał nagrania braci z tegoż zboru : dziadka, wujków i tatusiów (Józef Kania, Michał Kania, Piotr Kania, Łukasz Kania), którzy użyczyli swoich głosów. Tekst dialogów opracowała Anna Sobaszek. Młodzież kierowała kukiełkami (Samuel Kania, Przemysław Kania, Bartosz Sobaszek, Bartłomiej Kania, Karolina Kania). Narrację prowadziła Malwina Sobaszek. Do spektaklu śpiewał Adam Sobaszek, a Małgorzata Kaniapilnowała kolejnych wejść postaci kukiełkowych. Wspaniałe kukiełki były wykonane przez Beatę Habę ze zboru w Bytomiu, natomiast stelaż skonstruował Henryk Smyk. Razem zaangażowało się 16 osób, by w sposób ciekawy i wierny przekazać najmłodszym, że Biblia to wspaniała Księga, która uczy nas mądrości życia i prowadzi ścieżkami sprawiedliwości.