|

Zimowe półkolonie w Kotlinie Kłodzkiej

W okresie ferii zimowych w Kotlinie Kłodzkiej zorganizowano półkolonie dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na lekcje religii adwentowej. Braterstwo Adam i Anna Sobaszek opracowali plan zajęć, które prowadzili przy współpracy z rodzinami uczniów. Zajęcia odbywały się w ciągu trzech dni w trzech różnych miejscach – tam, gdzie funkcjonują punkty katechetyczne: w Służejowie, Kłodzku i Wałbrzychu.

Dzień  27.01 2013 dzieci i młodzież wraz z rodzicami spędzili w zborze Służejów.

Pierwszym punktem tego  spotkania był program KID (Czyńmy Dzieci Uczniami Jezusa) pod tytułem: „Jezus chce dać nam pewność zbawienia”. Uczyliśmy się w jaki sposób Jezus pomaga nam walczyć z grzechem. Przeciągaliśmy linę – kto silniejszy i ustaliliśmy pięć kroków do zwycięstwa nad grzechem z pomocą Jezusa i Słowa Bożego.

Potem młodsze dzieci wykonały praktyczne pojemniki na ołówki w kształcie owieczek, które miały dzwoneczek z tekstem biblijnym : „Moje owce słuchają mego głosu… Idą one za Mną”. Spotkanie przeplatane było modlitwami i pieśniami uwielbiającymi Jezusa przy akompaniamencie gitary. Następnie wszyscy mieli okazję najeść się do syta pysznych dań wegetariańskich przygotowanych przez siostry ze zboru w Służejowie.

Po wspaniałym posiłku dzieci, młodzież i rodzice ruszyli kuligiem po ośnieżonych wiejskich drogach. Kiedy zakończyła się  miła zabawa i śnieżne atrakcje, jeszcze wiele czasu spędzili uczestnicy wspólnie w zborze na rozmowach i grach towarzyskich.

W dniu 28.01.2013 półkolonie zorganizowane były w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłodzku. W dużej sali lekcyjnej zajęcia programu KID poruszały temat: „Ojciec, Syn i Duch Święty”. Zajęliśmy się odkrywaniem cech i osobowości Boga skręcając linę z trzech kolorowych wstążek, które utworzyły mocne więzi, jakie również łączą w jedność osoby Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przedstawialiśmy również sceny biblijne oparte na cytatach Słowa Bożego mówiące o działaniu i dowodach istnienia trzech osób Bożych .

Po podsumowaniu tematu, modlitwie i pieśniach przeszliśmy szkolnym korytarzem na nowoczesny basen. Tam mogliśmy czerpać radość z zabawy w wodzie i pływania. Pobyt na pływalni zaostrzył apetyty, które zostały zaspokojone w pizzerii nieopodal szkoły.

Ostatni dzień 29.01.2013 dzieci , młodzież wraz z rodzicami spędzili w zborze w Wałbrzychu. Tematem programu KID był :  „Jezus chce byśmy ufali Biblii”.

W wałbrzyskim zborze długi rząd osób od trzylatka po „wielodziesięciolatka” decydowało skacząc w stronę oznaczającą fałsz lub prawdę, czy przedstawione teksty pochodziły z Biblii, czy innych źródeł. Potem podzielili się wszyscy na kilka grupek, które poszukiwały skarbu. Niestety tylko jedna grupa znalazła skarb, tak  jak tylko jedna księga Biblia  zawiera cenne Słowo samego Boga  i właściwe wskazówki. Jeszcze był quiz z ciekawostkami na temat Biblii, pieśni i modlitwy, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia sportowo – ruchowe na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 28 w Wałbrzychu. Po wysiłku fizycznym spożyliśmy w zborze  smakowite pierogi i ciasta przygotowane tym razem  przez siostry z Wałbrzycha. Resztę czasu uczestnicy spędzili na wspólnych grach stolikowych i rozmowach. Dzieci wylepiały obrazki zwierzątek z plasteliny, wykonywały aniołki z tekstem biblijnym mówiącym o rychłym przyjściu Jezusa wraz z tysiącami aniołów na ziemię. Obrazki i aniołki wraz z broszurkami o tematyce adwentowej i biblijnej zostały potem wręczone  w  podziękowaniu dyrektorom szkół i miłej obsłudze w pizzerii.

Wielkim darem Bożym dla Jego ludu jest wspólnota i mocne więzi międzyludzkie. Spotkania dla całych rodzin dają okazję rozwijania charakterów, wzbudzania pozytywnych emocji i przywiązania do Kościoła Jezusa i Jego Słowa. Tego typu zajęcia dają możliwość zaproszenia gości (z naszych rodzin, kolegów, koleżanek nie uczęszczających do naszego Kościoła), którzy w kontakcie z grupą chrześcijańską naturalnie przyjmują ewangelię. Tak właśnie stało się na opisanych wyżej półkoloniach. Prosimy Boga aby działał na serca naszych gości, a  dzieci i młodzież przywiązał mocno do Jezusa!

Zobacz zdjęcia z półkolonii – link do strony zewnętrznej

][/vc_column][/vc_row]