|

Koncert ewangelizacyjny w Lądku Zdroju

Dnia 05.02.2013 w Centrum Kultury i Rekreacji w  Lądku Zdroju odbył się koncert pieśni religijnej zespołu „Sobaszki”. Występowało małżeństwo Adam i Anna Sobaszek wraz z dziećmi – Bartoszem i Malwiną. Wykonali oni utwory z wydanej w roku 2012 swojej pierwszej, rodzinnej płyty pt. : „Prowadź mnie Panie”. Teksty pieśni są w większości cytatami Słowa Bożego, a piękna muzyka i aranżacje (gitary, skrzypiec, instrumentów orfowskich, śpiewu) pomagają rozkoszować się mądrością i naukami Biblii. Między pieśniami słowo wiążące mówiła siostra Danuta Kania cytując fragmenty Biblii oraz nastrojowe refleksje. Atmosferę dopełniał wystrój : zapalony świece na świeczniku siedmioramiennym, otwarta duża Biblia.

Na koncert przybyło około 50 osób zarówno z samego Lądka Zdroju jak i okolicznych miejscowości. Uczestnicy m.in. tak wyrażali się o koncercie: „Nie wiedzieliśmy, że takie pieśni jeszcze się śpiewa i nagrywa”; „Słowa tych pieśni poruszają najczulsze struny naszych serc” oraz ciekawa refleksja jednego ze słuchaczy : „Niewielu chciałoby słuchać czytanego Słowa Bożego przez prawie godzinę, a przez te pieśni tyle ludzi mogło usłyszeć prawdy biblijne”

Po koncercie małżeństwo kolporterów Bożena i Wiesław Rosińscy sprzedawali literaturę adwentową oraz płyty rodziny Sobaszek.