|

Wierzyć w czasach facebooka

Pod tym hasłem odbył się w dniach 1-3 czerwca Zjazd Młodzieży we Wrocławiu, który zaczął się wyjątkowo – w piątkowy wieczór dwie siostry z miejscowego zboru zawarły przymierze z Panem poprzez chrzest. Zarówno Marta jak i Olympia złożyły piękne świadectwo tego, że chodzenie z Jezusem we współczesnym świecie jest nie tylko możliwe ale stanowi jedyne rozwiązanie dla wszystkich problemów. Uroczystość poprowadził pastor Ryszard Jankowski, który przyrównał chrześcijanina do ambasadora Chrystusa.

Wiele inspirujących myśli usłyszeliśmy również podczas kazania, także posileni Słowem Bożym, oraz pysznym i zdrowym jedzeniem przygotowanym przez członków wrocławskiego zboru udaliśmy się dzielić z mieszkańcami miasta ewangelią.

Po spacerze misyjnym zgromadziliśmy się na wykładzie braterstwa Jankowskich na temat związków damsko-męskich. Ich wieloletnie doświadczenie małżeńskie, a także mądrość płynąca z Bożego Słowa mogły stanowić wskazówkę jak budować relacje, które staną się początkiem dla trwającej całe życie miłości i przyjaźni.

Kolejną z atrakcji zjazdu była pantomima przygotowana przez najmłodszych członków wrocławskiej młodzieży, którzy chcieli pokazać, że to Pan Bóg, a nie przypadek jest stworzycielem świata.

Pastor Krzysztof Kudzia ostrzegał przed pułapką uzależnienia się od pornografii łatwo dostępnej w internecie i dzielił praktycznymi wskazówkami jak pomóc osobom złapanym w sieć uzależnienia.

Po kolacji najwytrwalsi uczestnicy zjazdu cieszyli się piekna muzyką i pokazem multimedialnym na wrocławskiej pergoli oraz, dnia następnego, hasali w parku linowym.

Cały zjazd był doskonale zorganizowany i wierzymy, że wzmocnieni na duchu jego uczestnicy – użytkownicy internetu sprawią, że popularny facebook zamieni się, zgodnie ze słowami pastora Kudzi, w faithbooka – księgę świadectwa naszej wiary.

„I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.” (Mat. 24:14)

M i P Wnęk