Pomoc dla Samuela

Drodzy Darczyńcy!

Przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w pomaganie potrzebującym przy udziale Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Każdy, kto nie zamyka się na innych, lecz wkłada serce w niesienie pomocy tym, którym gorzej się powodzi, sam zostanie ubogacony radością płynąca z dobroczynności. Dzięki wsparciu Darczyńców, w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie” na co dzień udzielamy pomocy osobom samotnych oraz rodzinom potrzebującym wsparcia w zaspokojeniu najbardziej podstawowych potrzeb. Dlatego tak ważny jest każdy przekazany dar, dzięki któremu można uczynić czyjeś życie znośniejszym i wnieść w nie promienie nadziei.

Dziś, Drodzy, zwracamy się do Was ze szczególną prośbą o pomoc dla 7-letniego Samuela Rodzocha. Lista chorób Samuela wydaje się nie mieć końca. Zdiagnozowano u niego padaczkę, wodogłowie, małogłowie, nieoperacyjną wadę serca, niewydolność nerek, czterokończynowe porażenie mózgowe, czy zanik nerwów wzrokowych. 

W chwili obecnej najpilniejszą potrzebą jest operacja – rekonstrukcja stawów biodrowych. Koszt takiej operacji, która ma zostać przeprowadzona wkrótce w Paley European Institute w Warszawie to kwota 136 000 zł. Stan bioder Samuela jest bardzo zły. Kości biodrowe wychodzą z panewek, co sprawia niewyobrażalny ból i grozi trwałym kalectwem. Aby do tego nie doszło, niezbędna jest wspomniana operacja.

Posłuchajmy słów rodziców Samuela: „Nasz synek cierpi na wiele chorób i niepełnosprawności. Na co dzień walczy z bólem spastyczny, który odbiera radość i sen. Jego komfort życia jest bardzo, bardzo niski. Jako rodzice staramy się, by nasz synek mógł żyć godnie, być godnie leczony i otrzymywać opiekę, jakiej potrzebuje. Bardzo prosimy o pomoc finansową. To już 12. operacja naszego synka”.

Dzieciństwo Samuela pełne jest każdego dnia bólu i walki. Kochający go i zdeterminowani rodzice podejmują różnorodne działania, by pomóc swemu dziecku. Jednak kwota, której jedynie niewielką część zebrano do tej pory, konieczna do przeprowadzenia operacji, leży absolutnie poza możliwościami jednej rodziny. Nadzieja leży we wspólnocie wielu chętnych serca, które poruszone odruchem dobra, wniosą swój szlachetny gest, aby odmienić czyjeś życie.

Drogi Darczyńco, jeśli masz w sercu pragnienie, aby pomóc – nie zwlekaj. TO TY POMAGASZ, a przekazany dar przełoży się na konkretną pomoc dla Samuela.

Dobrowolny dar możesz przekazań na:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8, 00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
Z dopiskiem: „Darowizna Samuel Rodzoch”

Pamiętaj też, proszę, o stałej możliwości wspierania projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie”. Złożone w ramach tego projektu środki wspomagają tych, którzy obciążeni doczesnymi troskami i problemami, znajdując się niejednokrotnie w bardzo trudnym położeniu. Okazując praktyczne współczucie pomagasz im i dodajesz siły w wędrówce do lepszej przyszłości.

Za każdy dar serca bardzo dziękujemy!

Piotr Stachurski

Dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej