Misyjny Obóz Muzyczny Kotlina Kłodzka

W dniach od 30.04. do 05.05.2024 r. w miejscowości Gniewoszów w Kotlinie Kłodzkiej odbył się po raz kolejny Misyjny Obóz Muzyczny pt.: „Biblijni Bohaterowie Wiary”. Stało się to dzięki finansowemu wsparciu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – Blisko Serca (w ramach Projektu Edukacja Dzieci i Młodzieży), Diecezji Zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz pojedynczym darczyńcom.

Tym razem 35 osób z różnych stron Polski (dzieci, młodzież, ich rodzice i opiekunowie oraz osoby wspierające obóz) przebywało przez 6 dni w pięknej agroturystyce o nazwie: „Derkaczowa Kotlina”.

Dzieci i młodzież każdego dnia pod przewodnictwem Anny i Adama Sobaszek spotykali się, aby intensywnie pracować w czasie prób i przy nagraniu obrazu do każdego z szesnastu pieśni w ramach ich autorskiego projektu pt.: ”Biblijni Bohaterowie Wiary”. W tym celu został bardzo dobrze przygotowany przez Różę Spyrczak odpowiedni harmonogram zajęć, w którym brali udział wszyscy uczestnicy Obozu zarówno młodzież, dzieci jak ich rodzice.

W dniach 1 i 3 maja w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej nagrywano materiał dydaktyczny. Były to pląsy przy autorskich utworach Anny i Adama Sobaszek – hymny ze zjazdów harcerskich.  Natomiast w pozostałe dni nagrywano utwory, które miały na celu ukazać ruchy sceniczne wykonawców na tle przepięknej przyrody Dolnego Śląska.

Aby uchwycić odpowiednie światło i ruch zarówno na scenie Domu Kultury jak i w plenerze nasi operatorzy obrazu – Marianna i Piotr Strugalscy wraz ze swoją siedmiomiesięczną córeczką Abigail spędzali wiele godzin za kamerami, aby uzyskać to, co najlepsze w obrazie naszych młodych wykonawców. Towarzyszyli im również każdego dnia Mateusz i Katarzyna Dąbrowscy asystując przy sprzęcie jak i w opiece nad dzieckiem. Natomiast rodzice oraz opiekunowie dopingowali swoje pociechy utwierdzając w nich świadomość ważnej roli i potęgując zapał we wspólnej pracy ewangelizacyjnej.

Każdy dzień obozu zaczynał się i kończył programem nabożeństwa, które prowadzili Magdalena i Piotr Kowalczykowie. W ciekawy sposób potrafili zainteresować dzieci i młodzież prawdami Słowa Bożego, dzieląc się również swoimi osobistymi doświadczeniami z Bogiem.

Był także czas na małą integrację i miłą zabawę, którą poprowadziła Małgorzata Szczepańska.

Każdego dnia mieliśmy możliwość spożywania zdrowych posiłków wegetariańskich, które przygotowywali nam Beata i Robert Kowalczyk.

Momentem uwieńczającym cały Obóz Muzyczny było uroczyste sobotnie nabożeństwo. Anna Sobaszek wraz z młodzieżą przygotowali scenki nawiązujące do bohaterów okresu XVI – wiecznej Reformacji, natomiast kazanie Słowa Bożego pt. „Jaka muzyka podoba się Bogu” wygłosił ewangelista Adam Sobaszek.

Naszym gorącym pragnieniem jest, aby przygotowany ostatecznie do emisji gotowy materiał ukazał się wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba poznawania Biblijnych Bohaterów Wiary, w tym największego – naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Podczas pracy nad dźwiękiem i obrazem projektu „Biblijni Bohaterowie Wiary” wzrosło w uczestnikach gorące pragnienie występowania publicznie na żywo. Obozowy zespół przybrał nazwę jednego z ulubionych hymnów – pieśni pt.” Na Skale”. Wierzymy, że mali i duzi widzowie oraz całe rodziny oglądając w przyszłości ten materiał będą pragnęli zaprosić nas na koncert w swoim mieście, kościele czy w domu kultury.

A.A.S.