Chronimy zdrowie – czerwiec 2024

Rozpoczęły się wakacje a więc chętniej korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu — wycieczki do parków, relaks nad jeziorem czy prace na działce lub w przydomowym ogródku stają się codziennością. Pamiętajmy jednak o kleszczach — małych pajęczakach, których ukłucie może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje.

Kolejny artykuł dotyczy neuropatii. Nie tak dawno obchodziliśmy Miesiąc Świadomości Neuropatii. Trwająca przez cały maj 2024 r. kampania, której celem było podniesienie świadomości na temat neuropatii obwodowej oraz zachęcenie i zmobilizowanie do wczesnego interweniowania w przypadku zauważenia objawów, a więc dzięki temu także do otrzymania przez chorych odpowiedniego leczenia. Chronimy zdrowie włącza się w kolejny etap kampanii.

W biuletynie również o tym jak ważne są wypowiadane słowa a szczególnie skierowane do najbliższych. Dzieci pochłaniają nasze słowa jak gąbka wodę. Potrzebują uwagi dorosłych oraz życiodajnych słów, ponieważ na ich podstawie buduje się ich tożsamość i poczucie wartości. Chwalenie dzieci za wykonane zadania, chęci, wysiłki czy nawet za właściwe nastawienie może przynieść wspaniałe owoce. Zapraszam do lektury!

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie – czerwiec 2024