Dzień Rodziny Chrześcijańskiej

Droga Boża Rodzino!

Z okazji Dnia Rodziny Chrześcijańskiej, który obchodzimy 18 maja, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie rodziny w naszej społeczności. Dziękujemy Wam za świadectwo wiary i miłości, które dajecie światu. Dziękujemy za tworzenie ciepłych i bezpiecznych domów, w których dzieci mogą wzrastać w duchu chrześcijańskim!

Pamiętajmy też, że oprócz rodzin biologicznych, wszyscy jesteśmy częścią rodziny Bożej. Wspierajmy się nawzajem, bądźmy dla siebie wyrozumiali i cierpliwi. Otaczajmy opieką i miłością szczególnie te osoby, które przechodzą przez choroby, trudności, czują się pominięte lub samotne.

Dzień Rodziny Chrześcijańskiej to czas świętowania, ale także refleksji nad rolą rodziny w naszym życiu. Zachęcamy Was do wspólnej modlitwy za rodziny, aby Bóg błogosławił je i chronił. Zachęcamy Was również do wzmacniania więzi przez spędzanie czasu razem, wspólne posiłki i rozmowy. Przesyłamy Wam materiał, który może być w tym pomocny.

Są to proste refleksje i aktywności dla całej rodziny na 7 dni. Proponujemy udział w programie w tygodniu poprzedzającym Dzień Rodziny Chrześcijańskiej (12-18.05). Dzień ten byłby wtedy okazją do wspólnego podsumowania i wymiany doświadczeń. Może warto pomyśleć o nagrodach dla tych, którzy skorzystają z programu? Pozostawiamy to do Waszych decyzji według możliwości i pomysłowości. Pamiętajmy jednak, że warto razem celebrować dobre momenty i inspirować się wzajemnie.

Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich czasem radości, wdzięczności i umocnienia więzi rodzinnych.

W imieniu zespołu Sekretariatu Rodziny,

Alicja Bylina