Misyjny Obóz Muzyczny Kotlina Kłodzka 2023

W dniach od 13-23.08.2023 r. odbył się Misyjny Obóz Muzyczny. Tym razem uczestnicy tego letniego wydarzenia gościli na terenach słynącej z walorów turystycznych Kotliny Kłodzkiej. 70 osób wśród których znalazły się całe rodziny oraz młodzież, przebywało przez 10 dni w pięknej agroturystyce o nazwie „Derkaczowa Kotlina” położonej wśród gór, pól i lasów.

To urocze miejsce było świadkiem intensywnej pracy przy przygotowywaniu przepięknych pieśni wielbiących naszego Pana i Zbawiciela. Orkiestra i chór, w tym również chór dziecięcy, wielbili Boga pieśniami w trzech koncertach odbywających się w plenerze. Pierwszy w dniu 15.08. odbył się w Lądku Zdroju, miejscowości sanatoryjnej, gdzie znajdują się liczne kurorty uzdrowiskowe. Była to zapowiedź i jednocześnie zaproszenie na dwa główne koncerty. Odbyły się one w dniu 17.08. w ramach kulturalnych czwartków w Bystrzycy Kłodzkiej na Rynku, a następnie 20.08. na placu pod mostem św. Jana, w malowniczym i zabytkowym, słynącym z fortyfikacji Kłodzku.

Przed każdym koncertem młodzież, dzieci i dorośli brali udział w wycieczkach misyjnych, polegających na rozdawaniu zaproszeń na koncerty w danych miastach, gdzie miał odbyć się występ oraz materiałów ewangelizacyjnych (zachęcających do osobistego zapoznania się z treściami Pisma Świętego).

Koncerty spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony słuchaczy jak również władz miasta. W programie wystąpił Chór i Orkiestra Obozu Muzycznego, zespół Fileo oraz duet małżeński: Sobaszki. W czasie trwania obozu nie obyło się oczywiście bez nabożeństw porannych, wieczornych, zajęć biblijnych dla dzieci, intensywnych prób orkiestry i chóru. Był też czas na relaks: zajęcia integracyjne oraz wycieczka w góry.

Pod koniec pobytu uczestnicy Misyjnego Obozu Muzycznego przy współpracy i na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, mogli nagrać studyjnie kolejne pieśni wyćwiczone podczas obozu. W przepięknej przyrodzie udało się też zarejestrować do tych nagrań obraz Bożego stworzenia. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli podzielić się tym materiałem.

Dziękujemy Bogu za dary i talenty którymi tak liczne grono mogło oddać chwałę naszemu Stwórcy nieba i ziemi.

„Uwielbiajcie ze mną Pana, imię Jego wspólnie wywyższajmy”. (Ps. 34,4)

A.A.S.