Chronimy zdrowie – wrzesień 2023

Praca nauczycieli w szkole jest bardzo odpowiedzialna i potrzebna, jednak w ostatnich latach daje się wyraźnie zauważyć spadek prestiżu tego zawodu.

Pedagodzy są coraz częściej narażeni na przemoc psychiczną, a nawet mobbing nie tylko ze strony władz i rodziców uczniów, ale również samych dzieci.
W kontekście rozpoczętego roku szkolnego oraz problemów z dostępnością kadry pedagogicznej, warto przeanalizować wyzwanie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy nauczycielom.

W biuletynie piszemy o problemach skóry głowy. Łupież to powszechna choroba, a przy tym uciążliwy problem natury estetycznej, który dotyczy nawet co drugiej osoby. Ze względu na nawrotowy charakter tego schorzenia, krótkookresowe kuracje specjalistycznymi preparatami przeciwłupieżowymi warto wspomóc kilkoma nawykami pielęgnacyjnymi, które ułatwią zachowanie optymalnego zdrowia skóry głowy na co dzień.

Dla miłośników dyni kolejny przepis na jesienną zupkę, prostą, ale zawsze smaczną. A dla pań, coś co może pomóc przy menopauzie. Zmiany hormonalne w okresie menopauzy są związane ze spowolnieniem metabolizmu, zmniejszoną gęstością kości i zwiększonym ryzykiem chorób serca. Kobiety w tym okresie doświadczają nieprzyjemnych objawów, takich jak uderzenia gorąca, bezsenność, czy niepożądany przyrost masy ciała. Aby poradzić sobie ze wszystkimi zmianami hormonalnymi i wynikającym z nich dodatkowym stresem, nasz organizm potrzebuje wsparcia.

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie – wrzesień 2023