Chronimy zdrowie – kwiecień 2023

Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny.
Coraz dłuższe dni, cieplejsze promienie słoneczne pozwalają nam z większym optymizmem patrzeć na otaczający świat.

Podnosimy do góry głowy, patrząc w niebo, udajemy się na spacery czy dłuższe wycieczki, by obserwować budzącą się do życia przyrodę. Jej piękno otwiera nasze oczy i serca na Boga, Stwórcę tego przepięknego świata.

Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do ruszenia się z kanapy, a świeże warzywa i owoce są na wyciągnięcie ręki. Skorzystajmy również ze świeżej pokrzywy, która bogata jest między innymi w witaminy z grupy B a niedobór tych witamin może wpływać m.in. na funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. W biuletynie opisujemy problem drętwienia lub mrowienia rąk i nóg, które mogą być konsekwencją niedoboru witamin z grupy B. Pamiętam z dzieciństwa, jak mój dziadek mielił młodą pokrzywę i wyciskał z niej sok. Na przednówku z pokrzywy gotowano kiedyś zupę. Pokrzywa to nie tylko chwast. Zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych. Najlepsza jest zbierana w kwietniu i w maju.

W kwietniowym biuletynie oprócz dobrych rad, jak zastąpić jajka w diecie, piszemy o kulcie idealnego ciała. Trzeba być fit, wiecznie młodą i zadbaną, a reklamy, filmy i gazety pokazują, że tacy ludzie istnieją i budzą pożądanie. To wszystko wiąże się z rosnącym zainteresowaniem medycyną estetyczną i operacjami plastycznym. Skąd wynika ta chęć zmiany i jak zaakceptować swój naturalny wygląd? Zapraszam do lektury.

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie – kwiecień 2023