Oferta pracy w DOS Samarytanin

Do osób zainteresowanych pracą w służbie drugiemu człowiekowi!

Stojąc u progu decyzji odnośnie swojej przyszłości zawodowej, chcemy zachęcić Was do podjęcia pracy w Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku Białej. Poszukujemy osoby do bezpośredniej pracy z mieszańcem w roli opiekuna/pokojowej oraz do działu technicznego – tzw. złotej rączki, pełniącej rolę gospodarza.

Z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie wywodzi się nazwa naszego Domu, a także motto – wrażliwość, miłosierdzie i pomoc, które towarzyszy nam od wielu lat.
Czas płynie, zmienia się świat, zmieniło się nasze miasto, zmieniał się również „Samarytanin”. Ale jedno się nie zmieniło osobliwy urok tego miejsca, położenie u podnóża góry Szyndzielnia, wspaniała zieleń otaczająca Dom z parkiem i sadem owocowym i ludzie potrzebujący pomocy drugiego człowieka. Wszyscy pracownicy ośrodka starają się, aby każdy z mieszkańców nie czuł się samotny czy opuszczony, a chwile spędzone tutaj przynosiły im spokój i poczucie dobroci, tak bardzo potrzebnej wszystkim przez całe życie.

Dlatego pragniemy zachęcić Was do pracy związanej z pomocą drugiemu człowiekowi. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak praca z ludźmi i dla ludzi. Dla osób spoza Bielska-Białej zapewniamy zakwaterowanie.

Bóg nie umieścił człowieka na zlodowaciałej planecie, Bóg oddał ludzi w ręce ludzi, powierzył ich trosce innych ludzi. Dlatego też człowiek poszukuje przez całe swoje życie, świadomie lub mniej świadomie, drugiego człowieka. Poszukuje i tęskni za miłością, ciepłem serca i zaciszem domowym. Phil Bosmans

CZEKAMY NA WAS I ZAPRASZAMY DO KONTAKTU 33 814 09 56
kontakt@samarytanin.net.pl !

Dyrekcja Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku Białej

Iwona Mikler