Chronimy zdrowie – listopad 2022

Przesilenie jesienne to czas trudny, opadające liście, świat skąpany w szarości nastraja nas nostalgicznie czasem depresyjnie.

Paweł Pollak napisał…„Lubię jesień… Jesień jakby usprawiedliwia depresję, jesienią nie trzeba być młodym, zdrowym, aktywnym jak latem, jesienią można sobie popłakać, jesień to pora ludzi samotnych.” Nie wszyscy potrafią dobrze znosić jesienną szarzyznę i nie ma w tym nic złego. W takich chwilach dobrze posiedzieć przy ciepłej herbatce i po prostu poleniuchować. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Ponad 2 miliony osób w Polsce boryka się z ubóstwem. Wiele ubogich osób liczy na przetrwanie. Rodzi się zatem pytanie, jak im pomóc, skoro może sami ledwo wiążemy koniec z końcem? W tym wydaniu biuletynu podpowiadamy, jak bezpłatnie wesprzeć organizacje, które zajmują się pomaganiem właśnie takim osobom. Pomagając potrzebującym bez wątpienia przyczyniamy się do poprawienia ich sytuacji — zawsze dokładamy „cegiełkę” do tego, żeby świat był lepszy. Sami jednak też czerpiemy z tego dawania dobra.

W biuletynie znajdziecie artykuł o kawie. Wiele osób zastanawia się jednak czy picie kawy jest zdrowe? Coraz częściej mówi się o korzystnym wpływie małej czarnej na organizm człowieka, z drugiej strony wciąż popularny jest pogląd, że kawa wypłukuje magnez, odwadnia i podnosi ciśnienie. Co jest zatem prawdą a co mitem?

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie – listopad 2022