Chronimy zdrowie – czerwiec 2022

Rozpoczęły się wakacje! I choć to nie wakacyjny numer biuletynu, to i tak znajdziecie w nim wakacyjny artykuł.

Bowiem zachęcamy do picia wody z cytryną nie tylko na ugaszenie pragnienia, ale przypominając, że odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowym czynnikiem, jaki zapewnia nam dobre zdrowie. Dla osób, które piją wodę regularnie, może wydawać się to problemem absurdalnym, jednak z doświadczenia wiem, że wielu osobom woda wydaje się niesmaczna. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nawet tak zwykły produkt jakim jest woda, może smakować w różny sposób. Im więcej składników mineralnych ma woda, z tym większym oporem spotkamy się u osoby, która wody nie lubi. Jeśli zaczynamy pielęgnować nawyk picia wody, lepiej jest zacząć od wody filtrowanej lub źródlanej, aby smak był jak najbardziej neutralny. Z biegiem czasu możemy sięgać po bardziej wartościowe wody mineralne. Dodatek listków mięty lub melisy oraz kilka plasterków cytryny może nam bardzo pomóc polubić picie wody na co dzień. Co jeszcze daje picie wody z cytryną? Zachęcam do przeczytania.

A dla kogo dieta bezglutenowa? To często stawiane pytanie. Diety bezglutenowe wciąż są modne. Ocenia się, że co dziesiąty Polak rozpoczyna swoją przygodę z dietą bezglutenową szukając tym samym alternatyw dla popularnych produktów spożywczych, dlatego też podpowiadamy czym zastąpić gluten w diecie.

A na koniec, zachęcam do przeczytania artykułu „Wciąż w napięciu? A może tak popatrzeć inaczej?”. A kiedy warto inaczej spojrzeć na świat? Gdy zapętlimy się w życiu i nie wiemy co dalej. Gdy czujemy się przytłoczeni i nie możemy wziąć oddechu. Gdy chcemy zrozumieć drugiego człowieka. Gdy chcemy zrozumieć swoje dziecko…., takich sytuacji jest mnóstwo.

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie - czerwiec 2022