Chronimy zdrowie – marzec 2021

Albert Einstein powiedział, że „Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru. Jesteśmy albo pełni miłości… albo pełni lęku”.

Można by powiedzieć, że dzisiejsza rzeczywistość, gdy świat stawia czoła epidemii koronawirusa, nie sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i wzmaga sytuacje lękowe. Nawet osoby, które na co dzień nie odczuwają nadmiarowego lęku związanego z chorobą COVID-19, w obecnej sytuacji doświadczają go z powodu niepewności o pracę, przyszłość dzieci. W końcu każdy z nas martwi się o zdrowie. W koronawirusowym zamieszaniu warto wiedzieć, że lęk jest naturalną reakcją na sytuację, którą odbieramy jako zagrożenie. Jednocześnie pogarsza on nasze funkcje myślowe, utrudnia znajdowanie dobrych rozwiązań i racjonalne zachowania. Zaburza też pracę systemu immunologicznego, który chroni nasz organizm przed czynnikami chorobotwórczymi. Dlatego umiejętność opanowywania lęku jest wyjątkowo ważna w obecnej sytuacji. Dlatego też w najnowszym biuletynie piszemy o tym choć parę słów, by podpowiedzieć jak radzić sobie z nim.

W biuletynie również o ekologicznym sprzątaniu. Wiosna to pora, kiedy możemy otworzyć okna na oścież, wpuścić do domu świeże powietrze i posprzątać dom. To zupełnie normalne, że właśnie wiosną chce nam się zakasać rękawy i wyczyścić swoją przestrzeń. Zimową porą, kiedy dzień jest krótki, po powrocie z pracy często marzymy tylko o herbatce i wtuleniu w ciepły koc. A kiedy słonko dogrzeje a dzień staje się dłuższy, wstępuję w nas większa ochota na gruntowne sprzątanie.

Ale jak posprzątać dom dbając o domowe środowisko? Jakich użyć środków by skutecznie i ekologicznie posprzątać cztery kąty? Zapraszam do lektury.

Beata Śleszyńska
redaktor wydania

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie - marzec 2021