II Festiwal Twórczości Dziecięcej

Kochane Dzieci!

Już niedługo, bo 6 czerwca, jest Wasz czas! Czas na niesamowitą przygodę. Nie możemy się już doczekać, aby usłyszeć i zobaczyć jakimi talentami Pan Jezus Was obdarzył. Tym szczególnym czasem jest Festiwal Twórczości Dziecięcej on-line w Podkowie Leśnej. W zeszłym roku odbyła się jego pierwsza edycja, jako wydarzenie Diecezji Południowej. W tym roku z powodu kwarantanny nie spotkamy się osobiście, ale za to nasz program będziemy transmitować na całą Polskę, i nie tylko.

Na Festiwalu będziemy przede wszystkim chcieli wysłuchać Waszych pieśni czy utworów instrumentalnych, ale także pięknych recytacji Psalmów, wierszy mówiących o miłości Bożej lub fragmentów Pisma Świętego. Ale nie tylko! Czy bawiliście się kiedyś w wystawianie scenek? A może chcielibyście spróbować? Mogą to być scenki biblijne z Wami jako aktorami lub z kukiełkami, którym „pożyczycie” swoje głosy. A może ktoś tworzy komiksy z historiami z Biblii i mógłby je opracować w formie prezentacji multimedialnej? Zachęcamy! Na pewno wielu z Was pięknie rysuje, maluje lub rzeźbi – również i tego typu prace plastyczne (odpowiednio sfotografowane) znajdą na Festiwalu swoje miejsce!

A zatem jeżeli jesteś w wieku od 2 do 15 lat – nie zwlekaj! Już dziś pomyśl, co mógłbyś/mogłabyś zaprezentować na Festiwalu! Gorąco zachęcamy też do występów rodzinnych! Są wśród nas muzykujące rodzinki, które jak dotąd nigdy nie pokazały się szerszej publiczności – może taka wirtualna forma spełni tu swoją rolę?

Mamy też ogromną prośbę, abyście przesyłali nam filmiki, na których opowiadacie o Waszych doświadczeniach misyjnych – może rozdawaliście jakieś ulotki i spotkaliście ciekawe osoby, może prowadziliście jakieś stoisko podczas Ciuchci Zdrowia lub Podróży w czasie, a może rozmawialiście z kolegą lub nauczycielką o Bogu? Podzielcie się tym z nami, aby ubogacić część doświadczeń w czasie nabożeństwa.

Jak wziąć udział w Festiwalu?

1. Najpierw poprosimy Was o deklaracje – oznacza to, że będziecie chcieli przysłać nam Wasze nagrania, choć jeszcze ich nie macie. Termin składania takich deklaracji to 10 maja! Bardzo prosimy, aby zawrzeć tam informacje, jakiego rodzaju będzie to dzieło (np. piosenka, wiersz, scenka), ile zajmie czasu i kto będzie wykonawcą. Deklaracje wysyłamy na adres: malgorzata.sicinska@adwent.pl.

2. Termin nadsyłania gotowych nagrań to 20 maja. UWAGA! Serdecznie prosimy, aby do każdego nagrania dołączony był osobny filmik, na którym wykonawca przedstawi się króciutko, mówiąc, jak się nazywa, ile ma lat, gdzie mieszka oraz co lubi/czym się interesuje. Nagrania wysyłamy na adres: info@nadzieja.tv. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na temat strony technicznej nagrań.

W załączniku znajduje się formularz zgłoszeniowy do wypełnienia przez Waszych Rodziców. Życzę Wam dużo fajnych pomysłów i do zobaczenia podczas Festiwalu!

Halina Jankowska
Dyrektor Sekretariatu Dzieci


Materiały do pobrania: