Chronimy zdrowie – luty 2020

W lutowym biuletynie sprawdzimy co może wpłynąć na nierównowagę hormonalną. Poruszamy ten temat, ponieważ zaburzenia hormonalne są częstym problemem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak znaczącym i skomplikowanym tematem jest równowaga hormonalna. A to między innymi hormony są odpowiedzialne za takie symptomy, jak: nerwowość, brak libido, bolesne współżycie, nieregularne miesiączki czy niska odporność na stres. Zwłaszcza płeć piękna jest bardzo wrażliwa i podatna na zmiany hormonalne.

Gdy stale żyjemy w stresie — od rana do wieczora — zmagając się z trudnymi życiowo sytuacjami, wówczas stres nas męczy i wpływa na gospodarkę hormonalną.

Wpływa również na nas w każdy możliwy sposób — fizycznie, narażając nas na rozmaite choroby; mentalnie, powodując psychiczne napięcia i problemy, w tym także depresję. Zatem jak powinniśmy sobie radzić z życiowymi wyzwaniami? Możemy się z nimi uporać. Powinniśmy reagować na rzeczywiste problemy, ale te wyimaginowane powinniśmy jak najszybciej porzucić. Ale jak to zrobić? Koniecznie przeczytajcie do końca lutowy biuletyn!

Beata Śleszyńska
redaktor wydania

Chronimy zdrowie nr 02/2020


Wszystkie numery biuletynu znajdziesz tutaj