Chronimy zdrowie – styczeń 2020

Nowy Rok to moment, kiedy przez chwilę wierzymy, że wszystko zaczyna się od nowa, że teraz będzie inaczej, że w tym roku coś się zmieni, że wreszcie uda nam się zmienić nas samych.

Mają nam w tym pomóc postanowienia noworoczne, które często skłaniają nas do podsumowania dotychczasowego życia, refleksji nad przebiegiem ostatnich miesięcy i myślenia nad przyszłością. Okazuję się, że najpopularniejsze postanowienia to schudnąć, rzucić palenie albo inny nałóg, zmienić pracę, spłacić długi, pomagać innym ludziom i poświęcać więcej czasu swoim bliskim. Prof. Richard Wiseman, psycholog z Uniwersytetu Hertfordshire w Wielkiej Brytanii, twierdzi, by nasze postanowienia noworoczne miały sens, należy je odpowiednio sformułować. A więc w naszym biuletynie, podpowiedź tego, co możemy postanowić w tym kolejnym roku.

Chodzi o picie wody (nawet zimą!). Nie każdy wie, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów. Szczególnie ważne jest picie zaraz po przebudzeniu. Wprowadzając ten zwyczaj, na pewno zauważysz różnicę w samopoczuciu i to już po tygodniu. A druga ważna rzecz, to wybieraj radość i szczęście.

Radość jest jak nawyk. Niechaj okoliczności — bez względu na to, jak bardzo niesprzyjające i tragiczne, nie odbierały ci radości i zadowolenia. Szczęście to coś więcej niż uśmiechnięta żółta buźka… Trwaj w szczęściu. Dbaj o nie, albo zniknie tak jak mięśnie, których się nie używa…

Beata Śleszyńska
redaktor wydania

Chronimy zdrowie nr 01/2020


Wszystkie numery biuletynu znajdziesz tutaj