Ewangelizacja wielkich miast – Bydgoszcz

W ramach akcji „Ewangelizacja wielkich miast”, zbór bydgoski zorganizował cykl wykładów pastora Vadima Butova pt.: „Zdumiewające odkrycia”, w których brało udział ok. 100 osób. Odbywały się one w dniach 21-28 września w Hotelu City.

Vadim Butov mieszka w Australii, gdzie – poza służbą pastorską – wykłada historię na Uniwersytecie w Melbourne i jest częstym gościem audycji radiowych i telewizyjnych. Na polu ewangelizacji publicznej przemawiał dotychczas w ponad 20 krajach do wielkich grup słuchaczy. Doświadczenie akademickie wzbogaca merytorycznie jego wykłady. Mówcę tłumaczył Zbigniew Karniłowicz, który swoim ciepłym głosem tworzył miłą atmosferę. Wykłady ubogacały także siostry Sniżana Kusznir i Rosyna Todoriko, które śpiewały piękne pieśni.

Wadim Butov przybliżył Biblię jako wyjątkowe dzieło literatury, historii oraz wiarygodne źródło wiedzy na temat przyszłości świata. Intrygujące i pobudzające ciekawość tytuły poszczególnych spotkań jak np.: „Tajemnica snu starożytnego władcy”, „Goście z innych światów” lub „Starożytne proroctwa na temat terroru” przyczyniły się do dużej frekwencji uczestników. Nie zabrakło tematów jak najbardziej aktualnych dla współczesnego świata, np.: „Samotność, czy jest na to lekarstwo?” oraz „Najbardziej skuteczne lekarstwo na stres”. Słuchacze żegnając pastora, byli niezwykle wdzięczni za przesłanie, które przedstawił.

Po spotkaniach z Wadimem Butowem uczestnicy mogli skorzystać z kolejnych wykładów biblijnych, które prowadził pochodzący także z Australii, nieco młodszy – Joel Kidd – również wykładowca akademicki. Brata Joela tłumaczył pastor Jarosław Jarosz.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Bogu za kolejną możliwość docierania z poselstwem Wiecznej Ewangelii do mieszkańców Bydgoszczy!