||

Rumia – koncert charytatywny

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dnia 3 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury pod honorowym patronatem burmistrza oraz przewodniczącego rady miejskiej miasta Rumi miał miejsce koncert charytatywny zorganizowany z myślą o 17 letnim Dawidzie Briszke będącego w rodzinie zastępczej braterstwa Haliny i Władysława Pastuszków ze zboru w Gdyni.

 

Chłopak od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe. Zebrane podczas koncertu pieniądze mają na celu umożliwić przeprowadzenie kolejnej kosztownej operacji a w późniejszym czasie dalszej rehabilitacji Dawida. Największym marzeniem Dawida było wystąpienie przed szerszą publicznością z recytacją obszernych tekstów. Dawidowi wiele czasu poświęcają rodzice, w tym szczególnie mama, z którą chłopiec uczy się na pamięć najpiękniejszych fragmentów Pisma Świętego. Jest to jego pasją i dzięki zaangażowaniu pracowników jednostki oraz przedstawicieli Fundacji „Serce” im. Janusza Korczaka marzenie aby z takim repertuarem móc wystąpić na koncercie charytatywnym zostało spełnione.

 

W swojej oficjalnej przemowie, obecny na koncercie zastępca burmistrza, wyraził słowa podziwu i uznania dla opiekunów Dawida oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego  przedsięwzięcia i wzięli w nim udział. Jednak ogromne wrażenie, jak sam stwierdził, wywarł na nim sam Dawid, który z odwagą wyszedł na scenę by pięknie z namaszczeniem recytować psalmy. Na koncercie wystąpiło wielu artystów związanych z miejscowym Domem Kultury a gościem specjalnym programu artystycznego był duet małżeński Anny i Adama Sobaszek. Ponieważ na ich repertuar składają się utwory poezji biblijnej wspaniale dopełniali występ Dawida wypełniając salę nastrojowymi dźwiękami skrzypiec, gitary klasycznej i śpiewem, w który włączył się także w ostatniej pieśni Dawid. Wsparcie dla Dawida nie ograniczało się tylko do zbierania funduszy do puszek ale zorganizowano także aukcję. Zebrane fundusze będą olbrzymim wsparciem dla Dawida i jego rodziców.

 

„Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość… a ponad to przyobleczcie się w miłość która jest spójnią doskonałości”. (Kol. 3, 12 .14)

 

A.A.S.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”7353,7354,7355,7356,7357,7358,7359″][/vc_column][/vc_row]