|

„Wiem co jem” w Ząbkowicach

W porozumieniu z „Korespondencyjną Szkołą Lepszego Życia” od stycznia 2018 roku do stycznia 2019 roku, co miesiąc z przerwą wakacyjną, w Izbie Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich odbywały się wykłady – prezentacje „Wiem co jem” połączone z degustacją potraw. W sumie było tych spotkań dziesięć. Kierownictwo tej Izby wzięło na siebie reklamę spotkań i zapraszanie uczestników.

Każdy uczestnik spotkania otrzymywał specjalny materiał, który później w domu mógł wykorzystywać dalej. Na końcu wykładu wszyscy wypełniali specjalny test weryfikujący wiadomości. Nikt nie spodziewał się, że jest to takie proste. Uczestnicy odkrywali na nowo w warzywach, owocach, ziarnach zbóż i orzechach wartości, których wcześniej nie dostrzegali. Mimo uprzedzeń, że wegetariańskie potrawy mogą być bez smaku zauważali, że przygotowane specjały bardzo im smakowały.

Wykłady prowadził pastor Andrzej Majewski z żoną Natalią a wspierali ich Danuta Kania oraz Witold i Karina Kozłowscy. Rozpowszechniono wiele literatury zdrowotnej i duchowej. Niektórzy z uczestników poprosili o wykłady biblijne i i dwa razy w tygodniu odbyło się 30 wykładów z cyklu „Na nowo z nadzieją”. 16 stycznia 2018 odbyła się uroczystość wręczenia świadectw z wykładów „Wiem co jem” . Poniżej zdjęcie z tej uroczystości. Spotkania zdrowotne i biblijne nadal są kontynuowane ponieważ uczestnicy nie wyobrażają sobie aby mogłoby ich nie być.