|

Szkoła Sobotnia GraceLink dla dzieci

Jedynie pewność obecności Bożej rozprasza wszelkie obawy, które delikatnemu dziecku mogą życie uczynić ciężarem.

E.G.White “Jak wychować dziecko?” s.32

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

Cieszę się, że nasz Kościół, otacza opieką najmłodszych, przygotowując i opracowując, fantastyczny materiał dla nauczycieli i rodziców na całym świecie – lekcje Szkoły Sobotniej pod nazwą “GraceLink”. Jest to podręcznik, który pomaga dzieciom lepiej poznać Boga oraz Jego miłość i łaskę. Uczy również wspólnoty i służby dla innych.

Dzięki pomocy 29 wolontariuszy z całej Polski, możemy podzielić się z Wami tłumaczeniem tego materiału na język Polski. Dostępny jest w internecie, na stronie: www.dzieci.adwent.pl, po zalogowaniu. Konieczne jest wpisanie hasła: skarbnica. Znajdziecie tam czternaście przetłumaczonych podręczników (w wersji roboczej), dla młodszej i starszej grupy wiekowej. Kolejne lekcje będziemy sukcesywnie dodawać, a istniejące: poprawiać, edytować i uzupełniać.

Każda lekcja jest wyjątkowa, ponieważ zawiera:

  • zadania wprowadzające do historii Biblijnej,
  • historię Biblijną,
  • studium Biblii oraz naukę tekstu,
  • aktywności, które pomagają wprowadzić poznane prawdy w życie,
  • aktywność, która pomaga podzielić się przesłaniem lekcji z innymi,
  • zadaniami dla rodziców, na wszystkie pozostałe dni tygodnia.

Gorąco zachęcam do korzystania z tego materiału, zarówno na lekcjach Szkoły Sobotniej dla dzieci, jak i w czasie domowych nabożeństw.

Bieżące informacje, scenariusze, piosenki, a także linki do lekcji, zgodnej ze światowym planem studium Biblii, możecie znaleźć na grupie ‘SKARBNICA’, na Facebooku. Serdecznie zapraszam, wszystkie osoby prowadzące zajęcia z dziećmi do dołączenia, korzystania a przede wszystkim do dzielenia się swoimi materiałami i inspiracjami.

Z życzeniami Bożych błogosławieństw,

Joanna Pieszka

z ramienia sekretariatu ds. dzieci

 

Kontakt: pieszka.joanna@gmail.com